Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha én azt mondom hogy 'a...

Ha én azt mondom hogy 'a dolgokról nem az számít hogy hogy van, hanem hogy az ember miként éli azt meg' akkor ez most realista vagy nominalista? Vagy egyik se?

Figyelt kérdés
2010. máj. 24. 20:12
 1/8 anonim ***** válasza:

Semmiképp sem realista.

Leginkább moralistának mondanám.

2010. máj. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A nominalista tudtommal ennek a szöges ellentéte, de ez nem a realista.
2010. máj. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ugyanazt egy olyan ember akinek van tudása és ismerete másként éli meg mint akinek nincs ismerete róla.
2010. máj. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Tökmindegy, milyen -ista, ha egyszer ez az igazság. Ezek az -istázások csak azért kellenek, hogy a "besoroljanak", de a butább emberek ez alapján pl. beskatulyáznak.
2010. máj. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
akkor mi a francot jelent az hogy nominalista?
2010. máj. 26. 21:49
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez inkább empiristának hangzik.
2010. máj. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A nominalista, mint említettem, a kérdésben szereplőnek az ellentéte, tehát az, hogy az számít, ahogy van, és nem az, ahogy megéled.
2010. máj. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

de akkor mi a realizmus?

a nominalizmus és a realizmus egymás ellentéte, nem? vagy akkor hogy van ez? mi minek az ellentéte és mit jelent?

2010. máj. 29. 12:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!