Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Tényleg vannak emberek akik...

Tényleg vannak emberek akik tudnak hipnotizálni?

Figyelt kérdés
Lehetséges egyáltalán , hogyan csinálják, és mi értelme van?
2008. okt. 22. 20:17
 1/8 Hintalow ***** válasza:
100%

Igen vannak.

A hipnózis korántsem olyan misztikus dolog, mint sokan gondolják, vagyis azért olyan titokzatos, mert egy olyan területtel foglalkozik, amit, még a mai modern korunkban is csak vajmi kevéssé értünk: ez pedig a saját agyunk.

A hipnózis során a művelői a "pácienst" mesterséges transzba ejtik, és ezalatt manipulálják az agyát, gondolatait, emlékeit, akár még a cselekedeteit is, mert ebben a transzban sok olyan lehetőség van, amit a tudatunk nem enged használni.

2008. okt. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
igen, de nem úgy zajlik, hogy ingázol egy kicsit a szeme előtt, és azt csinálsz vele, amit akarsz. pszihiháterek alkalmazzák néha, hogy az agy olyan részeibe hatoljanak be, amiről éber állapotban nem tudunk...
2008. okt. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%

Ez a szöveg a Tudatállapotok szivárványából való (feldmár András).


Egyszerűen célirányos szavakkal képesek elérni a hipnotikus transzt.


Az értelme az, hogy segítségével pl. bele lehet "programozni" problémamegoldási útmutatást egy olyan emberbe, aki nem képes az élet valamely területén helytállni! Továbbá segítségével fel lehet térképezni a tudatalattiban eltárolt emlékanyagban kutatva a pszichiátriai kórképek okait, és kezelhetővé lehet őket tenni!


"Például William Blake, az angol költő azt mondta, hogy gyerekkorában látott angyalokat. A szülei azonban azt mondták, „Nincsenek angyalok, és vigyázz, hogy mit mondasz, mert még azt hiszik, hogy bolond vagy, megőrültél.” Ha olyat látsz, ami nincs, akkor pszichotikus vagy. Blake tehát nagyon hamar megtanulta, hogy ne lásson angyalokat. Még akkor se, ha vannak. Ha ismeritek a hipnózist, akkor tudjátok, hogy nagyon könnyű olyan hipnotikus transzba vinni valakit, amiben negatív vagy pozitív hallucinációi lesznek. Lehet tehát valakivel láttatni olyan dolgokat, amik nincsenek, és lehet észrevétlenné tenni számára olyan dolgokat, amik vannak. Például, ha meghipnotizáltok engem, és a poszthipnotikus szuggesztió az, hogy nem fogom látni az előttem álló széket, akkor ha megkérdezitek, hogy van-e előttem szék, én azt fogom válaszolni, hogy nincs. Sohasem fogok belebotlani, mindig ki fogom kerülni, de a saját élményem az lesz, hogy itt nincs szék. Eszerint tehát valamennyiünket meghipnotizálhattak úgy, hogy nem látjuk az angyalokat akkor sem, ha huszonöt van ebben a szobában. Figyeljétek, mit éreztek akkor, ha azt mondom, hogy itt is van egy angyal, meg ott is, és összesen huszonötöt számoltam meg. Vajon nem azt mondjátok magatokban, hogy ez az ember megőrült, ez hallucinál? Ez komoly dolog. Ha nem veszitek komolyan, akkor azt azért teszitek, mert ez úgy megijeszt benneteket, hogy nem is akarjátok érteni, hogy miről beszélek."

(Megjegyzés:

"Ez a világ egy szerotonin-hallucináció". Az, hogy pl. egy hasadásos személyiség hallucinációkat észlel (neki ez a valóság része), annak tudható be, hogy valószínűleg bizonyos anyagok, -leginkább a dopamin- eltérő mennyiségben termelődik az agyában, ami akut hallucinózist vált ki!

Ha valaki pl. LSD-t fogyaszt, -ez szerkezetileg nagy hasonlóságot mutat az agy szerotonin nevű neurotranszmitterével- hatására egy másik "valóságban" találhatja magát. Az a bibi, hogy örökre ott is ragadhat, akkor ha nem lesz képes a hajdani tudatalattiját újra a tudattalanba szorítani; konyhanyelven: megőrül!!!

Az anyagi világ hat ránk, és ugyanúgy visszahatunk rá, mert mi magunk is részei vagyunk, ha felborul az érzékeny, mindent magában egyesítő egyensúlyunk pl. az agyban többé már nem olyan lesz a kémiai anyagok összetétele, aránya, akkor az érzékelésünk is végérvényesen átalakul, énünk kvázi meghal, (a világot már nem az egykori magunk szemszögéből látjuk). A "normális" embereknek azokat tekintik, akik egy átlagszint körül tömörülnek, akik nagyon elhúznak ettől, azok az "őrültek". Ez a megítélés hibás! Miért baj, ha valaki egészen más összefüggéseken keresztül szűri le a "valóságot"?! Ezalatt nem azt értem, hogy a habzó szájjal örjöngő, ön és közveszélyes személyeket ne kezeljék,:D hanem azt, hogy tágítani kéne a "normális" fogalom határait, amíg ez nem ütközik tényleges, a társadalom működését gátló akadályokba!)

2008. okt. 22. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Érdekes, hogy segédezköz nélkül befolyásolni lehet valaki tudatát. Elég hihetetlenül hangzik pedig volt már a fókuszban is, és azt hittem kamu hogy "elalszanak" elég hihetetlen volt. Érdekes érzés lehet.
2008. okt. 22. 23:52
 5/8 anonim ***** válasza:
44%
Vannak a lófaszt.Kamu az egész.
2008. okt. 23. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
62%
Az előttem válaszolónak írnám, hogy az unokatestvérem pont ilyen skizofrén, angyalokat meg ki tudja mi mindent lát. Hogy miért baj ez? Azért mert belevisz más embereket is a betegségébe. Az anyja is így beszélt mint te, hogy nem betegség ez, teljesen normális, most meg ott tart, hogy ott akarja hagyni a munkahelyét, ő is lát különféle dolgokat meg állítása szerint üldözik, úgyhogy nem árt vigyázni az ilyen dolgokkal. És nem habzó szájú, közveszélyes őrültnek tűnik első látásra egyik sem, pont ezért még veszélyesebb annál.
2008. okt. 23. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
65%
Engem már hipnotizáltak. és bárki megtudja csinálni csak tudnia kell hogyan. amikor hipnózisba vagy akkor rendkívül nyugodt mindened, de tudod mi történik körülötted, olyan mint amikor visszahúz az ágy olyan fáradt vagy. és ha jelszót ültetnek beléd és később kiejtik az a szót akkor újra hipnózisba kerülsz. én már tapasztaltam, elhihetitek.
2011. aug. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=Lp_8LgPOI2A

ezt nézzétek meg ebben is vannak emberek akik nem hisznek benne jó én sem hiszem el mindegyiket de van ilyen :)

2012. jan. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!