Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért ilyen szépek a hópelyhek...

Miért ilyen szépek a hópelyhek? Miért van mindegyiknek 6 "karja"? És honnan tudjuk hogy nincs két egyforma?

Figyelt kérdés
2008. okt. 26. 11:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
97%
Arra nemtudok választ adni,h miért ilyne szépek,de,én 100%-osan meg vagyok győződve arról h igenis van 2 egyforma.Most gondolj csak bele.Mindenre azt mondják h nincs belőle 2 egyforma.Oké.Akkor gondoljunk egy homokozóra.Hány milliárd homokszem van benne?És összesen a világban hány milliárd homokozó van?Szal nekem ne mesélje be senki h nincs 2 egyforma homokszem.Ugyanígy,a hópelyheknél.Tuti h vannak egyformák:)
2008. okt. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
78%
Nem mindegyiknek van hat karja, van amelyiknek több, van amelyiknek kevesebb! És első válaszadónak üzenem: kizárt, hogy legyen kettő egyforma:) Ugyanis a világegyetemben a több miliárd is egy nagyon kicsi szám!!
2008. okt. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
77%

bizony téved az első válaszoló.

van néhány milliárd ember a földön, de nincs két egyforma ujjlenyomat...

az, hogy te mit hiszel, semmit nem számít. a tény attól még tény marad.

2008. okt. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
58%

Igen?És honnan tudjátok h nincs 2 egyforma?:)

Talán láttátok az összeset?Vagy mert a nagyokosok ezt mondják?:)))

2008. okt. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
72%
te már láttál két egyformát?
2008. okt. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Nem,mivel nem láttam az összeset.
2008. okt. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom elenyészően kicsi az esélye két egyformának. Attól is függ, hogy mennyire kell hasonlónak lenni kettőnek, hogy azt mondd egyformák. Csak ránézel és azt mondod, egyformák, vagy molekuláris esetleg szubatomi szinten, mert arra tényleg kicsi az esély.
2008. okt. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
De még mindig nem értem hogy miért ilyen formájúak? Miért nem háromszögek? És miért ennyire összetettek/bonyolultak?
2008. okt. 26. 22:43
 9/16 anonim ***** válasza:
1.válaszoló vagyok,mert ez a természet!Az esőcseppek,miért csepp alakúak?A sziwárwány miért íwes és színes stb.:P
2008. okt. 27. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
37%
tehát a szivárvány azért szines mert a levegőben lévő nedvességre ráeső napsugarakat megtöri ezáltal az egyenes "fehér" fényt megtöri elemeire ezért szines!és nincs kettő egyforma mégha szabad szemmel ugy is tűnik leeht egyes atom nagyságú pontokon eltér!és ezt nem kelle a "nagyokosoknak" mondani!józan ésszel is rá lehet jönni!
2008. okt. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!