Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért élünk, mi az élet érteleme?

Miért élünk, mi az élet érteleme?

Figyelt kérdés
nem tudok rájönni gondolom pontosan ti se tudjátok de ha csak tippetek van akkor érdekelne
2008. okt. 28. 09:35
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
88%

hát ha ezt neked valaki megválaszolja... :))

amióta az emberiség létezik mindig foglalkoztak ezzel a kérdéssel filozófusok, tudósok, irók..

szerintem az élet értelme hogy boldogok legyünk, jól érezzük magunkat a bőrünkben, kipróbáljunk minden félét amire lehetőségünk van, művelődjünk, és amikor a halálunk pillanatában lepereg előttünk életünk filmje azt mondhassuk: megérte.

és ne bánjunk semmit:)

2008. okt. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
36%
Eredetileg Isten teremtményeiként nem volt célunk, csak miután Lucifer (illetve a kígyó) ármánykodásaira Ádám és Éva, az első emberek ettek a tudás fájának terméséből (alma), azóta van szabad gondolkodásunk, és ezért nem ismerjük létünk igazi értelmét. Csak az Úr tudhatja, aki megteremtett minket.
2008. okt. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem a földi élet lényege, hogy a saját erkölcsi törvényeidnek megfelelően élj, és ha visszagondolsz az életed bármelyik napjára, mindig találj benne valamit, ami miatt érdemes volt megélned azt a napot
2008. okt. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
2008. okt. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem embertől függ, hogy kinek mi az értelme az életének. Valakinek az, hogy teljes harmóniában, boldogan élje mindennapjait, valakinek az, hogy segítsen másokon, másnak az, hogy felnevelje a gyerekeit, és büszke legyen rájuk.. Valaki hírnevet akar elérni, hogy minél többen ismerjék a nevéd, valaki a szakmájában akar a legjobb lenni.

Mindenkinek meg kell találnia a sajátját!

2008. okt. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
84%

Nos, ez másokat is foglalkoztat rajtad kívül. Elnézést, hogy nem írok konkrét választ, de a kérdésről rögtön ez jutott eszembe:


Barackca - Miért élünk?!


Vajon miért élünk miért fejlesztjük testünket,

Hogyha háborúikkal kivégeznek bennünket

Vajon miért gondolkodjak, miért fejlesszem magamat

Hogyha golyófogónak használják az agyamat

Mondd miért, élünk mond miért élünk

Mondd miért, élünk mondd miért élünk

Mondd kiért, élünk mondd kiért élünk

Mondd kiért, élünk mondd kiért élünk?

Azt mondják, mi leszünk a jövő generációja

Értünk tettek meg mindent de akkor hol van a hiba

Kipusztult állatvilág mérgező a levegő

Beton celláinkban élünk szerintük ez a jövő?

Saját gyilkos mintáikra formálnak át bennünket

Pénzszerzés a legfőbb cél erre használják fejünket

Éhező ember milliók, szenvedő beteg gyermekek

Gyilkos vallásháborúk ez sem nyomja lelketek

MONDD MIÉRT, ÉLÜNK MONDD MIÉRT ÉLÜNK

MONND MIÉRT, ÉLÜNK MONDD MIÉRT ÉLÜNK?

MONDD KIÉRT, ÉLÜNK MONDD KIÉRT ÉLÜNK

MONDD KIÉRT, ÉLÜNK MONDD KIÉRT? ÉLÜNK??


Lehet hogy nem a legpontosabb, a zeneszoveg.hu nem a legmegbízhatobb sajnos...

Hát ez sem válasz, hanem inkább ugyan az a kérdés, amit te is feltettél, csak pont pénteken voltam koncertjükön és még nagyon bennem van :)

2008. okt. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
78%

Értelme nem nagyon van szerintem az életnek :)

..mármint ez egy tök nagy véletlenség hogy Te élsz, gyakorlatilag 0% esély volt rá hogy konkrétan Te létrejössz a nagy nihilből.. értelmet pedig abban érdemes keresni ami céllal létesül meg, mert annak az az értelme, hogy elérje azt. Ha már neked kell megkeresned a célokat (boldogság, siker, meg ezek amiket már mondtak..), akkor az ott már hibáddzik.

2008. okt. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
92%

Mi az elet ertelme? Hat szerintem nem sok, de azt mondjak, hogy

legyen kit szeretnunk, legyen mit csinalnunk, es legyen miben remenykednunk!

De talan Dr. Csernus megtudna mondani pontosabban, keress ra az oldalara!

2008. okt. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim válasza:
100%

A Monty Pyton csinált erről egy filmet nézd meg azt.

Kurt Vonnegut azt írja a Bajnokok reggelijében: "Hogy a szeme, a füle, a lelkiismerete légy a világmindenség Teremtőjének, te mafla!"

Douglas Adams pedig azt írja Galaxis útikalauz stopposoknak című könyvében, hogy: Az élet, a világmindenség, meg minden...(szóval az élet értelme, vagy válasz a nagy kérdésre) 42 (ennyi)

2008. okt. 29. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim válasza:
100%
"szerintem az élet értelmetlen (biológia ért.-ben). minden élőlény csak egy önmagát szaporítani akaró génhalmaz. az más kérdés, hogy tud érezni, és érteni, és "kitalált" magának dolgokat, mint például, hogy uralkodjon másokon, de mi értelme, ha egyszer ugyis meghal..." ezt a volt biosz-töri szakos tanárom mondta, nagyon megkeseredett ember volt szegényke ...
2008. okt. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!