Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » 2012. december 21.-én pontosan...

2012. december 21.-én pontosan mi fog történni a maják szerint? Ha egyáltalán fog történni valami?

Figyelt kérdés
lécci csak olyanok válaszoljanak akik értenek ehez a témához
2008. okt. 29. 14:08
1 2 3 4 5 6 7
 21/66 anonim válasza:
42%

Ugen, nincs értelme szépítgetni, a maják szerint 2012.december 21-én végetér a Földön való élet.

Aztán hogy ez bekövetkezik-e, talán nem.

2010. júl. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/66 anonim válasza:
17%
Én félek! Mi lesz velem ha nem lesz internet? Mi lesz velem ha nem leszek? De nézzétek a jó oldalát... Nem kell dolgozni, nem kell tanulni! <3
2010. júl. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/66 anonim válasza:
89%

Ez tényleg nagyon értelmes válasz volt a feltett kérdésre!

Gratulálok!

2010. júl. 29. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/66 anonim ***** válasza:
37%
Nem lesz vége. Lenullázódik, és elölről kezdődik. Mit kell betojni...
2010. júl. 31. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/66 bslayer15 válasza:
46%
Szerény vélemények szerint lehet, hogy ez lesz annak az ideje, mikor egy újabb faj átveszi a "hatalmat". Vizsgálva a történelmet voltak állati korszakok, mikor az egyik faj uralkodott. Voltak ugye a hüllők, madarak, most az ember. Talán most egy másik jön. Persze mindezt semmivel nem tudom alátámaszani, és ne vegyétek készpénznek.
2010. aug. 10. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/66 anonim válasza:
Hát,egy barátom kisfia,aki most 5 éves,és nyilvánvalóan nem hallott még a maja naptárról,a világ fordulásáról stb,stb,szóval tegnap ez a kisfiú rajzolgatás közben elkezdett az apjának a halálról,és valamiféle katasztrófáról beszélni.Megnyugtatta az apját,hogy ne féljen,mert meghalni nem fognak,lesz egy nagy ütközés(ezt ő a kezével mutogatta el),és pár napig nagyon rossz lesz minden,de aztán minden rendbe jön..azt mondta,addig még a Föld kettőt fordul...hát ez kicsit elgondolkodtató.Azt hallottam,hogy megváltozik a Föld két pólusa,és megszűnik minden eletromosság a földön.Szerintem ideje rákészülni...
2010. nov. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/66 anonim válasza:
100%

Hali!

Én hallottam már minden félét erről a bizonyos 2012. dec. 21. -ről.

1) Először azt, hogy egy nagy meteor fog becsapódni a földbe és meghal mindenki. (kb úgy lehet elképzelni, mint ahogy a dinoszauruszok kipusztultak.)

2) Utána azt, hogy a naprendszerben lévő bolygók együttállásának következtében a föld Északi és Déli pólusa megcserélődik.

3) A NASA (elvileg) bejelentette, hogy a megszokottnál nagyobb napkitörések lesznek, melyek megbéníthatják az elektromos rendszereket, pl telefont, internetet. (Ilyenre volt már példa, (dátumot sajnos nem tudok mondani, mert sajnos kb. egyből elfelejtettem) amikor Európa és Amerika között megszűnt a rádió kapcsolat.)

4) A NASA a 80-as években felfedezte naprendszerünk utolsó bolygóját. Ez a bolygó olyan Földközelségben lesz, hogy hatással lesz a Föld gravitációs mezejére és megállítja a forgásban 10-12 napra. Ennek következtében jégkorszak lesz.

5) Felfedeztek a naprendszerünk szélén 3 tárgyat, ami a föld felé tart és 2012. dec 21. ére éri el a földet. Nem tudják megállapítani, hogy mi az a 3 tárgy csak azt hogy közelednek.

6) 2012.dec.20 a maják naptárjában: 12.19.19.17.19. 2012.dec.21 pedig 13.0.0.0.0. Elvilegben semmi világvége nem lesz csak egy új fejezet kezdődik az emberek életében. Ez el lehet képzelni természeti katasztrófák képében, vagy átalakulások képében.

7) És a legvégére hagytam a „legmeghatározóbbat”: -Hü**e vagy!? Minek foglalkozol te ezzel, úgysem lesz semmi…

Hogy firtassam egy kicsit az állításokat.

1) –Talán 2007re volt „beígérve” szintén egy meteor, ami majd jól elpusztít a földön mindent és aztán csodák csodájára semmi nem történt. A meteorológusok még azt sem tudják megállapítani, hogy 2 nap múlva milyen idő lesz.

2) Olyan messze vannak egymástól a bolygók, hogy nem tudnak egymás gravitációs mezejére hatni, ha együtt állnak, akkor sem. Ezt alá is támasztotta nekem a föcitanárom meg egy csillagász ismerősöm.

3) A napkitörésekben sajnos van igazság, hiszen Napunk egyre csak aktívabb lesz és mindig is voltak napkitörések. De ha csak a telefon és az internet fog megbénulni, akkor egy kis Call of Duty vagy WOW hiányba fognak maximum belehalni az igazi koczkák.

4) Ha valóban létezik az a bolygó (mert végül is miért ne, ezzel még nincs baj) akkor azt nekünk decemberekben szabad szemmel kéne látnunk, és akkorának kéne lennie, mint a holdnak. Szerintem én még akár hogyan is szerettem volna nem láttam két holdat… A tv sem mondta be.. pedig ebből nagy pénzeket kaszálhattak volna

5) .Ha a naprendszerünk szélén valóban felfedeztek 3 tárgyat, akkor kérdem én hogy mekkora esély van arra, hogy a földünk pont úgy fog állni, hogy becsapódik ide. Vagy maga a naprendszerünk fog pont úgy állni, hogy a föld lesz olyan helyen, hogy becsapódjanak ide. vagy egyáltalán nem csapódik be azokba egy meteor, vagy azok a tárgyak nem csapódnak be a holdba vagy nem érnek egy bolygónak olyan közelségébe, hogy az a bolygó megváltoztassa a tárgyakat mozgásukban és akár 1-2°-al is de eltérítse uticélukban?

Erre az 5ös pontra sajnos nem tudok normálisan érvelni… Azok a tárgyak valóban létezhetnek. Lehet hogy meteorok, lehet hogy UFO-k (Stephen Hawking azt nyilatkozta, hogy a földünk veszélyben van, mert idegenek kutatnak ásványkincsek utána és a földünk alkalmas hely lenne a számukra, hogy innen elszállítsanak ásványkincseket).

Az utolsó két ponton igazából nincs mit firtatni… Kivéve egyetlen egy apróságot. A majákat elvileg kipusztították. Mi van akkor ha csak idáig tudták megírni a naptárukat? Lehet hogy folytatni akarták, de eléggé érdekes lenne ha holtan naptárakat irkálnának…

Azért volt ez a sok feltételes mód, mert egyikben sem vagyok ugyebár biztos, sőt abban sem hogy nem lesz semmi.

Ha viszont abba is belegondolunk, hogy melyiket lehetne jobban eladni az interneten egy kis nézettségnövelés céljából akkor kicsit mindjárt megváltozik az ember véleménye erről az egészről.

16/F

2011. jan. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/66 anonim válasza:
57%

Nos, egyetértek sok hozzàszolóval, akik hisznek ebben, én annyival kiegészítenem a válaszokat, h az új korszak, nem màs mint a szellemünk \lelkünk fejlôdése magasabb és érzékenyebb létre, ahol már a tiszta szeretet

, béke uralkodik,és nem a

hatalom és a pénz motiválja

majd az embereket. Föld

anyánk jelez ês örülök, h nem

csak én vettem észre:+) Arra

kérek minden olvasót, h ne csak

botránkozzon, segìtsen és

tegyen- akâr másokért...Nem

vok semmilyen hittérítö se

akármi, csak egy 20éves lány

aki a szìvében ês a lelkében érzi, h közeleg az idô és cselekedno kell..

2011. márc. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/66 anonim válasza:

Sziasztok!

Én is láttam a Discoverin a filmet.Én nem hiszek benne.A filmben mondták hogy a Maják áldozatok szívét dobták abba a folyóba ameikből ittak.Lehet hogy csupán mebolondultak..xĐĐÉs sztem nem lesz se jégkorszak. se forróság.De ami igaz hogy egyre több a földrengés.Most Japánban.De ez még nem azt jelenti h lesz.Nyugi.Nem lesz semmi.(: És azt mondják h a Nibiru fog a föld mellett elhaladni vagy becsapódni.Hát mit is mondjak elég szánalmas mese.Ha annyira jó csillagászok voltak a Maják akkor ezt is kitalálhatták volna!ennyit erről.(=

2011. márc. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/66 anonim válasza:
Az 5-ös pont miszerint 3 tárgy közelít a Föld felé igaz. Azonban új infók is származnak róla. Már pontosan nem emlékszem hogy 2011-ben vagy 2012-ben "kisebb" csillagvizsgálóval is láthatóak lesznek a tárgyak. Arról is szólt pár információ hogy egyenlő szűrú 3szög alakban közelítenek ami túl szabályos ahoz hogy meteoridok legyenek.Az utolsó infó amit hallottam erről, hogy az első tárgy 200km széles.(asszem 200km.)
2011. márc. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!