Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha egy forró szaunába be...

Ha egy forró szaunába be sétálok egy forró teával, és azt ott fújom, hamarabb ki fog hűlni? Vagy ugyan olyan ütemben hűl ki mintha a szaunán kívül fújnám, esetleg lassabban hűl ki?

Figyelt kérdés
2010. jún. 15. 09:05
 1/9 anonim ***** válasza:
Lassabban hűl ki.
2010. jún. 15. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszi
2010. jún. 15. 09:48
 3/9 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem hűl ki, a szauna hőmérsékletére "hűl"
2010. jún. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Tehát ha bemegyek egy 90 fokos szaunába egy 90 fokos teával,hiába fújom nem történik semmi?
2010. jún. 15. 10:43
 5/9 anonim ***** válasza:
Elparolog a tead. A szauna nedvessegtartalma nagyon kicsi. Egy ketto kiparologna belole a tea. Minden esetre nem hulne le, mert nincs alacsonyabb homerseklet.
2010. jún. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
72%

Szóval ha fújod a teát, akkor főként a tüdődből kiáramló levegő érintkezik a tea felszínével, ami feltehetően hidegebb mint a tea hőmérséklete.

Ha fújod, akkor erőteljesebben cserélődik a tea felszíne felett a levegő, tehát gyorsabban megy végbe a hőcsere a levegő és a tea között, ráadásul a felfokozott párolgással is gyorsabban több hőt veszt.

Tehát IGEN!

2010. jún. 16. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

08:56 Igen,én is erre gondoltam csak amikor a szaunában vagyok és mondjuk rá fújok a karomra akkor azt forróbbnak érzékelem mint a körülöttem lévő levegőt.

Ezért nem tudtam eldönteni,hogy akkor most hogy is van ez:)

2010. jún. 16. 10:51
 8/9 anonim válasza:
100%

Teljesen logikus a kérdésed, de csak azért érzed forrónak mert, nem 36fokos levegő ér hozzá a kezedhez amit kifújsz, hanem keveredik a 90fokkal és pl 60 fokos lesz.

Ha nem mozogsz, akkor akkor a bőröd felülete körül kialakul egy légpárna ami csak 50 fokosra tud felmelegedni! Ezért érzed forróbnak ha fújod.

...és hogy a tea mit érez?? :))

A lényeg, ha fújod hamarabb veszi át a környezetének hőmérsékletét!

2010. jún. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ,válaszokat.
2010. jún. 16. 12:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!