Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Melyik a legszebb kristály?

Melyik a legszebb kristály?

Figyelt kérdés
Tudom, szubjektív, de szerinted melyik a leggyönyörűbb? :)
2018. máj. 24. 23:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

ELTE ásványtárában a terméskénen akadt meg a legjobban a szemem... Lehet, vannak szebbek, de azért olyan meglepő, nem oly "hétköznapi", mint manapság a gyémánt:


[link]

2018. máj. 24. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Imádom a kristályokat, szerintem a rubin, vagy a smaragd.
2018. máj. 25. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 EagleHUN ***** válasza:

Bár a smaragd is nagyon szép a zöld színével, mostanában valahogy az aquamarin tetszik:

[link]


Sajnos túl drága nekem hogy gyűjteményi darabot vásároljak belőle. :/

2018. máj. 25. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Férfi vagyok és sohasem volt ékszerem, két alkalmat kivéve, amikor a barátnőmmel együtt ugyanolyan köves nyakláncot hordtunk.

Egyszer ametiszt volt, másodszor füstkvarc, de azt hiszem, csak a rendelkezésre álló költségkeretből gazdálkodtunk, így mivel elég méretes kövek voltak, már rubinból, zafírból, vagy smaragdból is megfizethetetlen lett volna számunkra, pláne gyémántból.

Ma lehet, hogy mást választanék, de már arra sem emlékszem, mi lett velük, olyan régen volt.

Van még egy achát sakk-készletem, a texturája miatt szeretem, fő díszhelyen pompázik a lakásban, nagyon látványos.

2018. máj. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!