Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha több 100 méterről zuhanok...

Ha több 100 méterről zuhanok egy tenger, vagy tó felé, úgy nem élhetem túl a zuhanást, hogy ha teljesen merőlegesen (nyílszerűen) a vízfelszínre érkezem?

Figyelt kérdés

Mindig, mindenhol ezt hallom, hogy ha nagyon magasról vízbe esünk, akkor olyan mintha betonra esnénk.

Én ezt elfogadom, biztosan így van.


De ha egy tökéletes nyilat formálunk a tesünkből (a testünk 90 fokot zár be a felszínnel, kinyújtott és szorosan összezárt karok és tenyerek a fejünk felett) és így érkezünk a vízbe, ekkor is 100%, hogy meghalunk?


2018. jún. 5. 15:29
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem, akkor nem halsz meg.
2018. jún. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
54%

Ilyenkor kb. 200 km/ó sebességgel érkezel.

Nem élheted túl, szinte bármire is esel.

2018. jún. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
nem biztos, igazabol az a baj h ha te es a viz felszine merolegesen vagytok, ezert szoktak filmekbe is beleloni h feltorjon a viz, de h ez menyire jo azt ne kerdezd
2018. jún. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Semmit nem ér.

Alig mozgat meg valamit, az is visszajön.

2018. jún. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%

Felkutattam sok angol nyelvű forrást, érdekelt engem is a téma (terminal velocity to water). Elméletben lehetséges, hogy magát a becsapódást túléld, de hogy utána ne fulladj bele az eszméletvesztéstől, a csonttörésektől, vagy a belső sérüléseid miatt, az gyakorlatilag lehetetlen.

A Golden Gate 75 méteres magasságáról leugrók 98%-a hal bele közvetlenül a becsapódásba, ők 120 km/h-s sebességgel érkeznek a vízbe. 14 másodperces zuhanással az ember eléri a terminális sebességet, ami kb 350 km/h, ennél nem gyorsul tovább (3x gyorsabb becsapódás, mint a hídról leesve). Minimális esély van a túlélésre elméletben, de konkrét dokumentált esetet nem találtam, csak havas hegyoldalra érkezésről.

2018. jún. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Wadmalac ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=Lp0MXvyAYIM


80 méterről ugrott az emberünk. Ha megnézed, merevítők voltak a lábain a törések ellen.


Egy pl. repülőből esést nagyobb esély van túlélni egy sűrű erdőbe csapódva, mint vízbe.

2018. jún. 6. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Ez mind világos. Nyilvánvaló, ha az ember lábra vagy hassal vagy háttal lefelé esik magasról a vízbe, akkor nagy valószinüséggel neki annyi.


De mi lenne abban az esetben amit én mondtam?

2018. jún. 6. 15:52
 8/10 anonim ***** válasza:

Ütköztél már autóval 20 km/ó sebességgel?

Na, akkor talán van fogalmad, mit jelent a 200 km/ó.

2018. jún. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyikünk sem beszélt lábbal/hassal/háttal érkezésről, értettük a kérdést. A legminimálisabb felület is felület, nem vagy 2 dimenziós (vagy igen?).

Nagyon minimális, gyakorlatilag elhanyagolható esélyed van a túlélésre, még ha ideális pozícióban is érkezel.

2018. jún. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Wadmalac ***** válasza:

Az a baj, hogy akármilyen módon vagy becsomizva, a lassulási G-erő túl sok lesz. Túl rövid távon és idő alatt kell lelassulni.

Két hiteles eset ismert, ahol valaki ernyő nélkül kiesett gépből és túlélte. Egyik fenyőerdőbe esett és 30-50 méternyi lombkoronát végigtarolva élte túl, a másik egy sokemeletes áruház átriumának üvegtetőit áttörve érkezett a földszinti bútorosztályon egy kanapéra.


Érdemes megnézni ezt az életösztöntől mentes adrenalin-függőt, nézd meg, milyet csap a hálón a végén, milyen távon kell lassulnia fokozatosan a hálóban, hogy egyben kerüljön ki onnan.

Ez elég jól mutatja, milyen tempók és erők működnek itt.

https://www.youtube.com/watch?v=6qF_fzEI4wU

2018. jún. 7. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!