Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A DNS-en keresztül örökölhető...

A DNS-en keresztül örökölhető férfiaknál az alsó ajkon a szőrzet hiánya?

Figyelt kérdés

Erre azért vagyok kiváncsi, mert a Székelyeknél, amikor még napimádók voltak a fiú gyereknek egy éves korában a bilogos tüzes vassal kiégetett egy félhold formát. Gondolom azért, hogy meg tudják magukat külömböztetni.

A Hunoknál is volt hasonló szokás, de ők a fiúknak összemetélték az arcukat késsel, hogy ne nőjön ki a szőrzet. A felnőtt korban szőrtelen volt az arcuk és csunya.

Arra figyettem fel, hogy a férfiaknál ezt a beavatkozást észre lehet venni manapság is, mert bizonyos egyéneknél az ajkukon hiányzik a szőrzet, és az ázsiai férfiaknál meg alig nől a szakálluk.


2010. jún. 16. 08:37
 1/3 anonim ***** válasza:
86%

Honnan sikerült ennyi sületlenséget összehordanod?


Miböl gondolod, hogy a székelyek magukat billgozták, és hogy a hunok összevagdosták az arcukat?


Egyáltalán kinek szörös az ajka?


Amit genetikusként el tudok neked mondani az az, hogy a mongoloid rassznak (mongolok, japánok, kínaiak stb) genetikailag gyérebb az arcszörzetük (és az egész testszörzetük), mint az europidoknak.


Ez nem azt jelenti, hogy egész Kína hun volt, hanem azt, hogy náluk így alakult ki sokezer évvel ezelött.


A másik dolog, hogy szerzett tulajdonságokat nem örökítesz át az utódokra. Tehát ha levágod az egyik kezed, attól még a fiad két kézzel fog születni. Ha kiégetsz magadon egy darabot, az nem öröklödik át az utódaidra. (zsidókat és a körülmetélést már meg sem említem)


így összességében a genetikai szörzethiány örökölhetö, pl így megy kínában többezer éve, de az élet során szerzett szörzethiány viszont nem.

2010. jún. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
86%

Ó, ez nagyon fájt!


Ha már általános iskolában sem figyeltél biosz órán, akkor leírom én neked a genetika egyik alaptételét:


SOSE, DE TÉNYLEG SOHA A BÜDÖS ÉLETBEN NEM ÖRÖKLŐDNEK A SZERZETT TULAJDONSÁGOK!!! (És az általad említett dolgok annak számítanak).


Például: Ha egészséges embereknek levágják a lábát, akkor a gyerek nem lesz féllábú, ha valaki tetováltatja magát, a gyerek nem fog tetováltan születni stb...

Ezek a beavatkozások nem változtatják meg sem a DNS-t sem egyes allélok gyakoriságát.

2010. jún. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"bizonyos egyéneknél az ajkukon hiányzik a szőrzet"


Soha nem láttam még szőrös ajkú embert. A "bizonyos" egyének akkor a valaha élt összes ember?

2010. jún. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!