Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Vajon a tudomány miért nem...

Vajon a tudomány miért nem törekszik jobban az élet meghosszabbításán?

Figyelt kérdés
Annyi mindenre költenek, űrhajózás, CERN, fegyverkezésre, milyen jó lenne ha éveket meg lehetne hosszabbítani az emberi életet
2018. aug. 28. 16:17
1 2
 1/13 anonim válasza:
86%
Mert szerinted a biológusok, orvoskutatók vakarják a seggüket egész nap a laborban?
2018. aug. 28. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
16%
Biztosan megtudták volna oldani, csak nincs aki menedzselje, nincs komolyabb érdek, mert pénz és tudás már megvan hozzá, pl. "azért nem hozzák vissza a dinoszauruszokat mert nincs rá igény"
2018. aug. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Bétó apó ***** válasza:
74%

Tudomány már régóta szajkózza, hogy mit kell tegyünk egészségünk megőrzésére és így életünk meghosszabbítására. Emberek többsége tojik rá, mert ugye az önpusztítás (gyógyszer, drog, egészségtelen étkezés, mozgáshiány, cigaretta, alkohol), a kényelem és a "mert megérdemlem" szlogen korát éljük. Amúgy meg épp elegen vagyunk a bolygón, mi a bánatnak még hosszabbítani az életünket?

Egyébként meg dolgozik rajta a tudomány, de egyelőre nincs eredmény, de ha lesz is, a módszer szinte biztos, hogy a tömegek részére sosem lesz elérhető...

2018. aug. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
47%

A fegyverkezés a politikusnak hasznos, tehát költi rá az állam pénzét (is).

Az élet meghosszabbításának lehetőségét meg se érti, amúgy meg azt hiszi, neki van jó orvosa. Ezért erre semmi pénzt nem ad.


Pénz nélkül meg ugye krisztus koporsóját se...


Egyébként meg az élet meghosszabbítása a születéssel kezdődik. És egész életen át tartó életmóddal érhető el. Mit gondolsz, miért alacsony Afrika közepén, és magas Skandináviában?

Továbbá a meghosszabbítás relatív. Százötvenet a természet nem enged, nem a tudományon múlik. Pár kivétellel és pár évvel a történelem során. Ezen felül sokakat megkérdezhetsz, mit kér: 50 örömteli évet, vagy 80 nyomorúságosat. Egyöntetű válaszokat fogsz kapni.

2018. aug. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
De törekszik, max neked külön nem mondják el.
2018. aug. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
TE mennyi pénzt adsz erre?
2018. aug. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Megnyugtat, hogy néhány itt ténfergőt túl fogok élni.
2018. aug. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Az emberi élet a körülmények javulásával folyamatosan hosszabbodik, nézd meg a különböző korok átlagéletkorát.

Jól írták feljebb, a tudomány eredményei számítanak, az életszínvonal, az általános műveltség megszabja az élettartamot, de ez még a műveltségi színvonaltól is függ, ki ilyen életmódot folytat, akár kényszerből, akár szokásból.

A modern orvostudomány eredménye a túlnépesedés, a járványok, a gyermekhalandóság megszűnése, egyenlőre itt tartunk, de már a közeljövőben megnőhet az átlagéletkor még jobban és talán az öregség sem jelent majd olyan minőségi romlást, mint korábban, mert a kérdéssel ellentétben igenis hatalmas törekvés van erre, de éppen a modern életmód hoz elő újabb népbetegségeket, a mozgásszegény életmód, az elkényelmesedett, fizikai munkától megfosztott tevékenységek, amit csak kevesen pótolnak sporttal, vagy megfelelő mozgással.

A hagyományos táplálkozási szokások is fékezőek, de például, az immunrendszer erősítése, a vitaminbevitel és a szükséges nyomelemek pótlása elég hatásos, hosszú évekkel hosszabbítja meg az átlagéletkort, meg aki figyel azokra a híradásokra, hogy hol van átlagban hosszabb életkor, például a tengeri halfogyasztás jótékony hatása közismert, az természetes módon is növelheti évei számát.

A statisztika is tudomány, de a kémiai elemzések, az élettani megfigyelések fontossága nem hagyható figyelmen kívül, vagy például a gerontológia az öregedés tudománya számos módszert, gyógymódot javall, de az öregkori betegségek, mint az Alzheimer kór gyógyítása és késleltetése sem közömbös, de a jövő genetikai módszerei akár csodát is hozhatnak bárki számára, csak addig ki kell húzni.

2018. aug. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Miért törekedne?

Hogy elkopott szervekkel, szar emésztéssel, demensen, és félvakon ne 80 évesen menjek el, hanem 120 évesen?

Mi a túrónak???

2018. aug. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Szirty ***** válasza:
Már most is sokszorta többen vagyunk a kelleténél.
2018. aug. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!