Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Melyik lenne jobb, ha a Nyári...

Melyik lenne jobb, ha a Nyári vagy Téli időszámítás maradna?

Figyelt kérdés

ugyebár eldőlt hogy az EU-ban eltörlik az óraátállítást,

ÉS

a tagállamok maguk dönthetik el hogy a nyárit vagy a télit tartják meg.


Némi infó.:

[link]

[link]

[link]

[link]



Te melyiket és miért választanád?



2018. szept. 30. 14:38
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
26%
Én a télit, sokkal jobb. A nyárihoz sokkal nehezebb hozzászoknom, rosszabbul alszok az első pár hétben.
2018. szept. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
17%
Én kizárólag a gazdasági szempontokat nézném. Nyilván azt kell meghagyni, amivel többet nyer az állam. De én azt sem értem, hogy bizonyos országok miért nem tarthatták meg az óraátállítást... Az eu még ezt is diktálni akarja.
2018. szept. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
65%
Én a nyárit, sokkal jobb. A télihez sokkal nehezebb hozzászoknom, rosszabbul alszok az első pár hétben, meg egyébként is, ki akarja hogy nyáron hajnali 3-kor már süssön a nap de este 8-kor már sötét legyen és egész évben ne legyen olyan hogy este 8 után világos? Télen meg annyira mindegy, sötétben kel az ország nagy része, sötétben kezd el tanulni melózni, az az egy óra plusz sötét mit számít, ha munka után cserébe világosban érnek haza a gyerekek és a korán kezdő munkások.
2018. szept. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
12%
Én a télit. Az az 1 óra plusz alvás az nagyon is sokat jelent.
2018. szept. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
9%
A nyári, de csak akkor ha a román idozonara váltunk. EGyépként a téli
2018. szept. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
31%

#4


Ahogy előttem is mondta valaki, akkor meg nyáron lesz 3kor világos és akkor nem alszanak normálisan az emberek, hip hip ez ám a logika :)


jó persze ha diák vagy az más, de az em leszel örökké és az embernek a melóban nincs nyáriszünet mint a suliban :)


persze lehet mondani hogy van redőny a nyárra, de az van télre is :)

2018. szept. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
33%

#6 az hogy egy órával korábban van világos, vagy egy órával korábban csörög a vekker, az marhára nem ugyanaz.

Mellesleg feltalálták a függönyt és a szemtakarót is...

Úgyhogy maradok a télinél.

2018. szept. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
66%
4-es, szerinted az egy óra plusz alvás honban jön? Az előző átállításból. Ha maradunk egy időszámításban véglegesen, akkor nem lesz többet plusz egy óra sem az évben.
2018. szept. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
27%
Ez így van, ezért írtam 1 óra pluszt. Ha nincs többé nyári időszámítás, az az 1 órát senki el nem veheti.
2018. szept. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim válasza:
90%

Ez így akkora hülyeség hogy a tagállamok maguk dönthetnek hogy melyiket tartsák meg... semmi értelme, csak megbonyolítja 2 ország közti utazást ha mondjuk nálunk téli lenne, Szlovákiába meg nyári...

Egyébként engem rohadtul nem érdekel hogy a téli volt az eredeti, és fel nem fogom hogy az embereknek miért b***za a csőrüket hogy ha nem dél környékén hanem 1 óra környékén fog 'delelni' a nap... (a nap a téli időszámításba se delel mindig pontban délben, novemberbe 11:25 körül országos átlagban)

Igen, lesz 2 hónapnyi sötét reggeli 8 óra, de cserébe 3 hónapnyi világos esti 8 óra. Nekem ez megfelelne, de csak az én véleményem.

2018. szept. 30. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!