Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az agy olyan dolgokra is...

Az agy olyan dolgokra is emlékszik, amik nem is fontosak?

Figyelt kérdés
Sokszor, van olyan, hogy hallok egy dalt, és tudom a szövegét, de még sosem hallottam az elött. Lehet hallottam egyszer, de nem figyeltem rá, és ennyire megmaradt a fejembe? Meg volt, hogy mentem egy utcán, ahol sosem jártam, még nagyon régen sem, és mégis tudtam, hogy ott lesz egy bolt. Az agy képes olyan dolgokat is megjegyezni, amire nem is figyelek?
2010. júl. 2. 18:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A zenénél az lehet a helyzet amit leírtál. Azt, hogy a bolt ott lesz (ha sosem jártál ott), azt lehet, hogy onnét tudtad, hogy láttál arról szatyorral (bevásárlásból) jövő embereket, de ez nem tudatosult benned.
2010. júl. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen tud. Amit látsz,azt mindent rögzít.
2010. júl. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A boltos, az olyan, hogy jártam arra évekkel ezelött, de nem figyeltem, hogy ez egy bolt, csak gondolom láttam, és nem figyeltem, és az agyam emlékezett rá ilyesmi nem?
2010. júl. 2. 18:38
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Jaja, akkor valószínű emlékeztél rá. És igen, megjegyez az agy egy csomó látszólag fölösleges dolgot, illatok, érzések váltják ki ezt a jelenséget. Én alapból ilyen vagyok, többször megjegyezték, hogy egy átlag párbeszédből, hogy emlékszek ilyen sok részletre. Mikor törit kellett volna tanulnom, az sosem maradt meg :D
2010. júl. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Az agyad rengeteg olyan dolgot is rögzít ami nem is tudatosul benned. Híres példa erre a koktél party effektus ( [link] ami szerint ha egy nagy tömeg közepén beszélhetsz valakivel, akkor csak a beszélgetöpartneredre koncentrálsz, másokra nem. Viszont tudat alatt a többiek beszélgetésére is figyelsz, pl ha valaki a szoba túlvégében a nevedet mondja, arra biztosan odakapod a fejed. És persze meg is jegyzed a beszélgetéseket, pedig nem is figyeltél rájuk, tehát ha körülötted mindenki ugyanarról a témáról beszélt, de a partnered éppen másról, akkor utólag a többiek témájára is emlékezni fogsz a parti kapcsán.
2010. júl. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
A tudattalan agyad MINDENRE figyel és mindent megjegyez, ami egyáltalán elér az érzékszerveidhez - de ebből csak pár dolgot küld tovább a tudatodnak, különben beleőrülnél.
2010. júl. 5. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!