Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A másodikont miért hívják...

A másodikont miért hívják négyzetnek?

Figyelt kérdés
Segíccsetek pls nem tudom

2019. máj. 13. 07:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű: hogy számolod ki egy NÉGYZET területét?
2019. máj. 13. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Mert a négyzet területe x*x Avagy x^2

Ahogy a köbtérfogat meg kockánál x*x*x, x^3


Megszokás...

2019. máj. 13. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
És angolban miért nevezik power-nek?
2019. máj. 13. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Wadmalac ***** válasza:
90%

És magyarban HATványnak?


Mert így alakult ki. Meg lehet okolni ezt is, azt is.

2019. máj. 13. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
76%

A négyzetre emelés (második hatvány) az adott számmal egyenlő oldalhosszú négyzet területét adják meg. A négyzetszámok már az ókorban ismertek voltak, bőven a hatványozás, mint művelet "feltalálása" előtt.

A köbre emelés (harmadik hatvány) pedig az adott számmal egyenlő oldalhosszú kocka térfogatát adja meg, és a latin cubus, vagyis kocka szóból származik.

2019. máj. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egyébként jó a kérdés. Gyerekkoromban én sem tudtam a választ. És nem is úgy tudtam meg, hogy valaki elmondta - legalábbis nem emlékszem - hanem úgy, hogy rájöttem magamtól, valahogy “megérett rá” az értelmem.
2019. máj. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A görögöknél a négyzetesítés (néha négyszögesítésnek is hívták, ld. a kör négyszögesítése) jelentette lényegében a területszámítást: azt, hogy olyan négyzetet kellett szerkeszteni, aminek azonos a területe az eredeti síkidommal. És igen, a négyzetnél pont így néz ki a képlet is.


Egyébként gimiben (matek tagozat) a matektanárunk egyszer behozott egy nyelvújítás-korabeli cikket, az volt a címe, hogy: Az egészleti hánylat alkalmazása a mértanra (az integrálszámítás geometriai alkalmazása), és ebben volt szó köbözésről is. Ezt a szót találták ki a térfogatszámításra, csak nem terjedt el.

2019. máj. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!