Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Mit akar kifejezni az, aki...

Mit akar kifejezni az, aki minden kijelentőmondat (meg kb. bármi) végére felkiáltójeleket tesz? Kb. ilyen stílusban: Várom visszajelzésedet ?? Köszönöm ?? Szerintem a kék szebb, mint a zöld ?? Erről határozottan ez a véleményem ??

Figyelt kérdés

2021. febr. 21. 13:49
1 2
 11/15 Szirty ***** válasza:
72%

"Valamiért úgy érzi, hogy a sima kérdőjel nem fejezi ki eléggé a szándékát."


Csakhogy itt nem arról van szó miért rak több kérdőjelet a kelleténél, hanem arról hogy miért rak kérdőjelet egyáltalán oda ahova nem való. Konkrétan pl. kijelentő mondat végére.


Még példák is vannak rá a kérdésben nem olvastad?

2021. febr. 22. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:
100%
Felhívja a figyelmünket hogy nyelvtanórara van szüksége
2021. márc. 15. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Erre a jelenségre már én is felfigyeltem, és újra meg újra eltöprengek rajta. Két lehetséges magyarázat:

- írástudatlanság, egyszerűen nem tudja, mire való a kérdőjel

- zéró fogalmazási készség, kihagy szavakat a mondatból, pl. "Holnap szerintem szép idő lesz[. És szerinted]???", vagy pl. "tegnap megbuktam a vizsgán[, most mit csináljak]???"

2021. júl. 24. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
#13, ebben lehet valami. Rejtett kérdés, amit nem ír ki, csak a ???-ből kellene következtetni rá. Mondjuk elég idegesítő, aki így ír. :D
2021. júl. 25. 20:13
 15/15 anonim ***** válasza:
Nekem egyes kollegák írnak így!!!!! Tudat alatt tökre stresszel azonnal ha meglátom????
2021. nov. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!