Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Van különbség az ártalmatlan...

Van különbség az ártalmatlan és ártatlan szavak jelentése közt?

Figyelt kérdés
2022. ápr. 6. 14:57
 1/5 anonim ***** válasza:
85%

Persze, hogy van.

Az ártatlan inkább a múltra utal vissza, hogy semmi rosszat követett el valaki korábban.

Ártalmatlan az jelenre vonatkozik inkább, pl. ne félj a Bodritól, ártalmatlan.

2022. ápr. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 hollófernyiges ***** válasza:
83%
Az ártatlan azt jelenti, hogy valaki nem követett el bűnt (erkölcsi vagy jogi értelemben), de amúgy esetleg képes lehet rá. Az ártalmatlan, pedig hogy nem képes valamilyen rosszat elkövetni, bár esetleg szeretne.
2022. ápr. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
11%
A 2. nem nem képes, hanem nem akar. Esze ágában nincs, békés.
2022. ápr. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
84%

"A 2. nem nem képes, hanem nem akar."

Épp ellenkezőleg. Az ártalmatlan az pont a képesség hiányát vagy korlátozottságát takarja, az akarathoz semmi köze. A Magyar Értelmező Szótár definíciója:

"Olyan <személy, dolog>, aki, amely nem tud másoknak ártani, a közösségre káros tevékenységet v. hatást kifejteni, mert ebben megakadályozzák, v. nincs is hozzá elég ereje, tehetsége, módja."

Amivel kevered az a békés, de az nagyon nem azonos az ártalmatlannal.

2022. ápr. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
28%

4-es! Szerinted én annyira hülye vagyok, hogy nem vagyok képes egy értelmező szótárt kinyitni? Az, hogy te szándékosan kihagytad az első jelentését, ami az én értelmezésemet mutatja, letagadtad, hogy az ott van, ráadásul sorrendben az az első, az tekinthető közönséges hazugságnak!

[link]

2022. ápr. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!