Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Egy hosszabb monológ első és...

Egy hosszabb monológ első és utolsó mondatát lehet egy idézőjelen belül idézni?

Figyelt kérdés
Bírósági beadványt írok egy perhez (én vagyok a felperes) és idéznék az egyik jegyzőkönyből, az egyik alperes monológjának első és utolsó mondatát. Hogy szabályos ez? Egy idézőjelen belül meg lehet ezt oldani? Pl.: "Első mondat. ... Utolsó mondat."

2022. ápr. 9. 19:46
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha kihagyod az idézet egy részét, azt szögletes zárójelben három ponttal jelölik:

"Első mondat. [...] Utolsó mondat."

2022. ápr. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

De ezt úgy kell használni, hogy a mondások értelme ne változzon.

Tehát egy durva példával, nem teheted meg azt, hogy:


"Én nem öltem meg Gézát."


mondatból azt csinálod hogy:


"Én [...] öltem meg Gézát."


Úgyhogy amikor a monológot szerkeszted, és nyilván valamit el akarsz érni a szerkesztéssel (azaz végülis a döntés manipulálása a célod), akkor ne told túl.

2022. ápr. 9. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
#2: Így utólag is köszi. Nem a manipulálás volt a célom, hanem minél rövidebbre akartam venni az összefoglalást, idézetekkel, de sallangok nélkül. A kb. 10 mondatos monológból az első és az utolsó volt a lényeges.
2022. szept. 29. 16:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!