Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Benneteket is zavar, hogy...

Benneteket is zavar, hogy teljesen átvették az emberek az angolból, hogy a hónapok és napok neveit nagy kezdőbetűkkel írják, helytelenül?

Figyelt kérdés
Még a reklámokban, újságokban is szinte mindig így van, pedig ott aztán kellene tudniuk helyesen írni! Például: nyitva Hétfőtől-Péntekig 8-18 óráig. Vagy apartman kiadó Májustól-Októberig. A hónapok és napok a magyarban nem tulajdonnevek, kis kezdőbetűvel írandók. Engem nagyon zavar ez a helytelen nagybetűzés. Sőt még a kötőjel is felesleges.

2022. jún. 3. 18:24
1 2 3
 1/28 anonim válasza:
14%
Engem nem zavar. Legszívesebben minden szót nagy betűvel kezdenék.
2022. jún. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
86%
Ha még csak ez lenne az egyetlen. De iszonyat hogy micsoda nyomorult helyesírása van tömegeknek. Mint aki soha életében egy újságcikket nem olvasott volna el.
2022. jún. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
29%
Én attól akadok ki, ha az univerzumot Univerzumnak írják. Rendszeresen előfordul ezen az oldalon.
2022. jún. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
52%
3 Azért, mert a sok szűk agyú spiritiszta szerint az univerzum egy érző-gondolkodó személy, mintegy az Isten továbbfejlesztett változata.
2022. jún. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim válasza:
69%
Teljesen Felháborít, Hogy A Szavakat Nagy Betűvel Kezdi A Sok Tanulatlan Tahó.
2022. jún. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 TappancsMancs ***** válasza:
73%

Szerintem praktikus mert kiemeli. Más mondjuk, ha szövegben van, az szerintem sem jó, de önállóan használva felsorolásoknál nagyon jó a kiemelés miatt. Nem tudom mit láttál...


A Hétfőtől-Péntekig az nagyon jó kiemelés. Jól olvasható.

2022. jún. 3. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim válasza:
100%

"Mint aki soha életében egy újságcikket nem olvasott volna el."


Na, mert az aztán sokat segít. Nem egyszer kellett már beírnom online magazinoknak, hogy kapjanak már a fejükhöz, és ne ismételgessenek primitív helyesírási hibákat.

Amit te említettél, annyira nem is zavaró, mint pl. a "zavar Engem mások helyesírása" vagy "anyukám és Én elmentünk vásárolni" és társai. Egyes esetekben a kiemelés tényleg hasznos még akkor is, ha nem felel meg a helyesírás szabályainak (az említett Hétfőtől-Péntekig).


És akkor ne is beszéljünk az igekötős igékről. Már-már Einstein-szintű zseninek érzem azt, aki nem rontja el.

2022. jún. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
41%
Egyszerű a megoldás. Meg kell változtatni a magyar helyesírást. Nem a magyarok vannak a nyelvtanért, hanem a nyelvtan a magyarokért. Ha a többség nagy betűvel írja, akkor előbb-utóbb az lesz a helyes. Ilyen egyszerű. A nyelvtan nem megerőszakolja a nyelvet, hanem leírja annak életből vett szabályait.
2022. jún. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
77%
Zavar, persze, hogy zavar. Ez általános igénytelenség, ami sajnos a médiát is jellemzi.
2022. jún. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 TappancsMancs ***** válasza:
89%

Ez szerintem megint egy másik eset, hogy "zavar Engem mások helyesírása". Ez tipikusan online hangsúlyozó kiemelés, mert beszélgetéskor a hangsúlyok hallhatóak, így írásban meg nem.


Meg két példa. Milyen egy nyitvatartást mondatban írni le és tagoltan, felsorolásszerűen. Egy nyitvatartás feliratnak nem kell mondatnak lennie. :)


1.


"Nyitvatartás: hétfőtőn 8.30-15.30; keddtől csütörtökig 8.30–17.45, pénteken zárva tart."



2.


Nyitvatartás


Hétfő: 8:30–15:30

Kedd-Csütörtök: 8:30–17:45

Péntek: zárva


---

példa innen: [link]

2022. jún. 4. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!