Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Működésbe hozni vagy működésre...

Működésbe hozni vagy működésre hozni?

Figyelt kérdés
Hogyan helyes?

2022. jún. 7. 17:41
 1/7 A kérdező kommentje:
Példa mondat: "Nem sikerült működésre/működésbe hozniuk a gépet".
2022. jún. 7. 17:41
 2/7 2*Sü ***** válasza:
100%
Működésbe hoz. Még a Google is felajánlja javításnak az előbbi változatot, ha a működésre hoz kifejezést írod be.
2022. jún. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Tényleg, ezt észre sem vettem. Mindazonáltal Debrecen környékén sokszor úgy hallom, hogy "működésre hoz". Ez valami tájszólás lesz akkor?
2022. jún. 7. 18:08
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Működésbe hoz vagy működésre bír.
2022. jún. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 BringaManó ***** válasza:
100%

Nem mondanám tájszólásnak, inkább egy kevert kifejezés (ld. #4), pongyola megoldás, ettől még persze szabad használni, de ha valami választékos szöveget kell írnod, akkor ne így írd.

Aztán lehet, hogy később hétköznapi, "normális", standard megoldássá válik, de most még nem tartunk ott.

2022. jún. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
84%
Működésbe.
2022. jún. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

"Működésbe hoz vagy működésre bír."

Szerintem is a tipikus keveredése két kifejezésnek, nagyon sok helyen tetten érhető. Kedvenc ilyen példám a "muszáj vagyok megtenni". (Muszáj megtennem / kénytelen vagyok megtenni.)

2022. jún. 7. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!