Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Miért magyartalan szó a...

Miért magyartalan szó a "bevállalod"?

Figyelt kérdés

Le-vált

Be-vált

Fel-vált

Ki-vált


Át-vállal

Fel-vállal


Értelmesebbnek tűnik a be-vállal, mint a ki-vállal vagy le-vállal. Miért ne lehetne ez helyes magyar szó? Vagy magyartalan?


2022. júl. 2. 15:57
 1/5 BringaManó ***** válasza:
81%

Ki mondta, hogy nem helyes magyar szó? Ki mondta, hogy magyartalan? Őt kéne megkérni, hogy indokolja...

Semmi gond a bevállal-lal. – Mármint azon túl, hogy új, fiatalos, szlengszerű. Ez nyelvileg nem baj, de sokaknak mégis baj, mert nem szeretik az új dolgokat, nem szeretik, ha valami változik. (Hát az élő nyelv pedig változik, az már csak olyan... :-)

2022. júl. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális szó a "bevállal", még életemben nem hallottam olyat, hogy valakinek ezzel a szóval lenne baja.
2022. júl. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A nagy Levin ***** válasza:

Bevállal- semmi baj vele. Azt jelenti, amikor valaki önként megcsinál valami olyat, amit nem volna muszáj.

Még csak nem is mai szó, már az én gyerekkoromban is használták.

2022. júl. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
2022. júl. 2. 16:54
 5/5 BringaManó ***** válasza:

Nem ő találta ki, ez sokkal régebbi szó, ő csak – a maga spéci stílusában – nagyon elterjesztette egy időben (cirka 20 éve). Ez igaz, nem is akarom, elvenni tőle. :-)

De abban nincs igaza, hogy "magyartalan, nincs ilyen szó", de hát honnan tudhatná, nem nyelvész. :-) (igaz, én sem vagyok az)

Ő előtte is volt ilyen, utána is lesz. :-)


(Ugyanígy pl. a böszmeséget sem Gyurcsány találta ki, csak adott neki egy kis löketet. :-)

2022. júl. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!