Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Ki kell tenni a vesszőt?

Ki kell tenni a vesszőt?

Figyelt kérdés

Alulírott, XY(,) nyilatkozom, hogy...


A zárójelbe tett vesszőt ki kell tenni?

Nézegettem példamondatokat, de a legtöbb helyen az alulírott után se teszik ki, pedig elvileg kell.


2022. júl. 5. 14:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Olvasd fel magadban a mondatot. Ha rendesen tudsz hangsúlyozni, akkor lerí róla, hogy vessző kell oda.
2022. júl. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
54%

Az "Alulírott" után kell a vesszőt tenni. T.i. azt írjuk, hogy a levél aláírójaként, (úgy is, mint, aki XY nevet viseli) nyilatkozom, hogy...

Írásban ez így néz ki:

Alulírott, Kovács János (és itt még jöhetnek zárójelben a személyes adatok is) nyilatkozom, hogy.....

2022. júl. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

#2: Az értem, hogy az alulírott után kell vessző. A kérdés az volt, hogy a név után is kell-e.

2022. júl. 5. 18:47
 4/5 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

"Alulírott, Kovács János (és itt még jöhetnek zárójelben a személyes adatok is) nyilatkozom, hogy.."


Szerintem ebből kitűnik az, hogy a név után NEM KELL vessző.

2022. júl. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Akkor félreértettem. Alulírott után vessző, de név után nem. Azért írtam azt, hogy "nézegettem példamondatokat..." mert baromira összevissza írják, nem tudtam azt alapul venni, hogy mire van több találat. Köszi a választ.
2022. júl. 5. 23:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!