Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Tudod vagy tudtad?

Tudod vagy tudtad?

Figyelt kérdés

Azt hittem, tudod/tudtad, hogy a zöld tárolódoboz nem lesz a csomagban, mivel a megrendelésed napján megírtuk, hogy sajnos elfogyott. Helyette küldtünk egy másik dobozt, amit jeleztünk is.

(Reklamációra reagálva)


2022. júl. 20. 16:19
 1/3 anonim ***** válasza:
84%
Mindkettő helyes, bár a tudtad az egy kicsit jobb. Ugyanis ha most tudja, az nem jelenti azt, hogy a kérdéses időpontban is birtokában volt az információnak (azóta megtudhatta).
2022. júl. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 BringaManó ***** válasza:
19%

szerintem pedig a tudod a jobb.

az #1 által írt probléma nem áll fenn, hiszen az "azt hittem" utáni "tudod" jelen ideje az "azt hivéssel" egy idejű tudásra utal, _nem_ mostani tudásra.

(ha mostani tudásra utalnánk vele, máshogy fogalmaznánk, pl. "azt hittem, hogy mostanra tudni fogod")

2022. júl. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Tudtad. Én inkább úgy írnám, hogy előzetesen tájékoztattunk, így tudomásod volt róla.
2022. júl. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!