Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Mi lehet az oka annak, hogy...

Mi lehet az oka annak, hogy sokan kis kezdőbetűvel írják a Szilvesztert, naggyal a karácsonyt és a húsvétot?

Figyelt kérdés
Itt a gyakorin is sokszor látom.
2022. dec. 27. 07:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
22%

A szilvesztert miért nem kell kisbetűvel írni?


A köszöntéseket általában nagy kezdőbetűvel írjuk;


-Boldog Karácsonyt!

-Kellemes Húsvéti Ünnepeket!

De még a

-Boldog Anyák Napját!

is így szokás írni, pedig itt aztán végképp nem indokolná semmi a nagy kezdőbetűt.


Más esetben, helyesírásilag, valóban kisbetűvel kellene írni, de legyen ez a legnagyobb problémánk az életben.

2022. dec. 27. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

A szilveszterrel tévedtem. A mikulás is kisbetűs.

Miért szokás helytelenül írni? Várjátok már a Húsvétot? Mi lesz a Karácsonyi menü nálatok, mit kaptatok Karácsonyra, Ti is utáljátok a karácsonyt?

2022. dec. 27. 08:04
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ennek két oka van;

-az egyik ok, amit leírtam.

-a másik ok, hogy sokan azt hiszik, hogy az ünnepek tulajdonnevek, mint ahogyan a személynevek, úgy ezek az ünnepek nevei, és így logikusan következik, hogy nagy kezdőbetűvel írandóak, pedig nem.


"Miért szokás helytelenül írni?"


Ezt olyanoktól kérdezd, akik így írnak. És itt most nem a konkrét esetre gondolok, hanem úgy általában a rossz helyesírókra.

2022. dec. 27. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
76%
Mindig nagybetűvel írtam a Karácsonyt, Húsvétot. Miért? Nem tudom, így érzem helyesnek, úgy emlékeztem, hogy így kell. Talán mert ünnepnapok. Ráadásul eddig azt hittem, hogy jó a helyesírásom. A sok mien, teccik, létyszi, láthassához képest még így is.
2022. dec. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Van egy feltételezésem. Gyermekkoromban lehetett "előre megírt" képeslapokat kapni.

Ezekre

Kellemes Ünnepket Kívánunk! és hasonlók voltak írva. Talán ezt gondolták helyesnek? Nem tudom.

A gyerekek meg átörökölhették.

2022. dec. 27. 11:04
 6/13 anonim ***** válasza:
64%
A nyelv változik. Ha többen fogják nagy kezdőbetűvel írni az ünnepek neveit, akkor az válik helyessé. Esetleg mindkettő.
2022. dec. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mindegy, csak a “muszáj”-t ne írják ly-nal, mert az kiégeti a szememet.
2022. dec. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
91%

Mert az van bennünk, hogy amit fontosnak és jelentőségteljesnek tartunk, azt szeretjük nagybetűvel megtisztelni, amit pedig átlagosnak, jelentéktelennek, vagy egyenesen hitványnak, azt kisbetűvel ("nemecsek ernő áruló", ugyebár).

Szóval ha már egyszer fontos ünnep, egyúttal munkaszüneti nap és még a naptárban is pirossal van szedve, akkor nehogy már ugyanúgy kisbetűvel írjam, mintha csak egy sima csütörtökről lenne szó.

2022. dec. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A káosz oka mindig a tudáshiány. Csak hát attól még írnak az emberek.
2022. dec. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Ti nem tudjátok, hogy a Szilveszter, meg a Karácsony tulajdonnevek, és így nagybetűvel kell írni őket? Senkinek sincs Szilveszter nevű ismerőse?
2022. dec. 27. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!