Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Erre a kérdésre ébredtem:...

Erre a kérdésre ébredtem: ásványi anyag transzport rendszer - egybe, külön vagy hogy? Szerintem ásványianyag-transzportrendszer, szerintetek?

Figyelt kérdés

...és hogyhogy nem találok ilyen kérdésekre Facebook-csoportot? Esküdtem volna, hogy benne is vagyok egyben. :))))

Köszi előre is a segítséget.



2023. jan. 7. 10:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ásványianyagtranszport-rendszer.
2023. jan. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
15%

Ásványianyag-transzport rendszer.

Magyarul: ásványianyag-szállító rendszer.

6 szótagnál hosszabb szót el kell választani, a "rendszer" pedig nem kapcsolódik annyira szorosan hozzá.

2023. jan. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

Nem feltétlen kell elválasztani, de tényleg nem kapcsolódik olyan szorosan.

2023. jan. 7. 13:50
 4/6 BringaManó ***** válasza:

Azon én is csodálkozom, hogy nem találtál ilyen csoportot... Pl. a Helyesírás nevű megfelel?

[link]


Hth

2023. jan. 8. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 BringaManó ***** válasza:
0%

"nem kapcsolódik annyira szorosan"

he?!

2023. jan. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én nem érzek nagy különbséget az ásványianyag-transzportrendszer és az ásványianyagtranszport-rendszer között, szerintem mindkettő jó. Ha választanom kellene, kizárólag esztétikai alapon választanám az elsőt (tördelésnél általában könnyebben kezelhetők az arányosabban tagolt szavak).
2023. jan. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!