Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Miért van külön alkategória a...

Miért van külön alkategória a helyesírásnak szentelve?

Figyelt kérdés

2023. márc. 25. 11:01
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Nem ezért.
2023. márc. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 BringaManó ***** válasza:
85%

Nyilván azért, mert sok ilyen kérdés merül fel az emberekben. Tehát ezek "gyakori kérdések". :-)


Én inkább azon csodálkozom, hogy miért a "Tudományok" alatt van... :-DD :,-( (A "Kultúra és közösség" alatt lenne a helye.)


És persze az is gond, hogy az esetek jelentős részében nem helyesírási kérdések landolnak itt – de hát ez nem a GYK hibája... Illetve annyiban igen, hogy ha lenne külön Nyelvművelés és/vagy Nyelvhasználat kategória is, akkor lenne hová átdobálni az olyan kérdéseket, hogy pl.:

"Hogyan írjuk/mondjuk helyesen, gyárban vagy gyárba?"

"Lehordani a sárga földig vagy elhordani a sárga földig."

"Sokára vagy későn?"

"Miért használják a buta, ostoba szinonimájaként a "lökött" szót?"

"Van összefüggés a nyirkos és nyirok szavak között?"

stb.

(a Helyesírás kategória legelső oldaláról szemezgettem az utóbbi idő nem-helyesírási kérdései közül...)

2023. márc. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%
Valószínűleg azért itt vannak ezek a kérdések, mert itt nemcsak a kérdésre érkezik válasz, hanem részletes magyarázat is van vele kapcsolatban.
2023. márc. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
58%
3-as, úgy érted az ittet, hogy ebben a főkategóriában van ez az alkategória?
2023. márc. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
71%
Gondolom azért, mert sok sutyerák tufa ostoba barom is írogat, minősíthetetlen helyesírással.
2023. márc. 28. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Avair2010 ***** válasza:
35%
Talán azért, hogy ne kötekedjen kersztbe emiatt mindenki egymással, ezzel rontva mások jókedvét, + szétoffolva a témákat.
2023. márc. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Avair2010 ***** válasza:
29%
És nem én írtam el az egyik szót, hanem kihagy néha a billentyűzetem, és ekkor elmarad 1-2 karakter...
2023. márc. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 BringaManó ***** válasza:
52%
Nem én írtam el, hanem a billentyűzet.... XD Köszi, lopom!
2023. márc. 30. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Senior Séf ***** válasza:
100%
Én üdvözlöm a létét, annak ellenére, hogy jellemzően éppen azok nem használják ki, akiknek szüksége lenne rá.
2023. ápr. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!