Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Hrncsár vezetéknevet hogyan...

Feketeruhasember kérdése:

Hrncsár vezetéknevet hogyan kell helyesen kiejteni?

Figyelt kérdés
2023. máj. 15. 22:34
 1/9 anonim ***** válasza:
68%
Hrencsar, felig kimondott e-vel
2023. máj. 15. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

á helyett a?


Ilyen el%=(aszott nevet még nem hallottam de meg kell sajnos tanulnom.

2023. máj. 16. 00:22
 3/9 anonim ***** válasza:
61%
Ă az, csak nincs ekezetem, bocsi
2023. máj. 16. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Magyarorszagon hallottam mar siman Rencsărnak is
2023. máj. 16. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Tótul Hrnčiar lenne, amit csak simán hrncsiar-nak ejtünk. A hrnčiar fazekast jelent magyarul. A Hrncsár ebből van magyarosra ferdítve, és ezért úgy ejtjük, ahogyan az magyarul írva van.


Persze ettől még lehetséges, hogy a név gazdája más kiejtésmódot preferál, melyre találunk példákat közismert személyeknél is:


Például a híres szélhámosság-hungarikum, Egely György "egeli" kiejtéssel óhajtja kimondatni a nevét.


Szlovákiában nárcizmusáról és Jézus komplexusú mozgalmi főguru aktivitásairól elhíresült "Tibor Eliot Rostas" (a "Zem a vek" magazin kiadója) megsértődik ha egyértelműen magyar jelentéssel bíró nevét rostásnak ejtik - mert őkegyelme kérem "rosztasz"!

:-)

2023. máj. 16. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 BringaManó ***** válasza:
0%

"ezért úgy ejtjük, ahogyan az magyarul írva van"


na de az nem megy. egyértelmű, hogy itt az á-s szótag előtt van (legalább) egy másik szótag is (ezzel semmi gond, tudjuk, hogy vannak olyan nyelvek a környezetünkben, amelyekben mgh. kiírása nélkül is tudnak szótagot képezni az egymás után írt msh.-k), az a kérdés, hogy ez esetben milyen kiejtésű szót jelöl ez a betűsor, hogy is szokták ezt mondani...

amennyire nézegettem(/hallgatgattam) a neten, a h és az r közé csúszik be az a plusz hang (kb. [herncs(i)ár]), de ha azt mondjátok, hogy valaki [rencsár]-nak mondja, akkor mondja úgy...


ha meg kell tanulnod, akkor – gondolom – az 1 ember miatt van, és ez esetben talán meg kéne hallgatni, hogy ő hogy mondja :-)

2023. máj. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

BringaManó - ne gondold túl a témát! A Hrncsárt nem gond kiejteni egy magyar anyanyelvű embernek sem.


A "hrn"-t egyszerűen "hrün"-nek ejtjük úgy, hogy az ü betűt igyekszünk semennyire sem kiejteni - ennyiből áll ez a szokatlan kiejtésforma.

2023. máj. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 benboglar válasza:
Ez a saját neved??Mert egy barátom a facén így rövidítette le a hosszú nevét !!
2023. máj. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

"Ez a saját neved??Mert egy barátom a facén így rövidítette le a hosszú nevét !!"


őő nem.. ha beírtad a google ba látod hogy egy létező névről van szó.

2023. máj. 19. 21:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!