Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Melyik a helyes a felsorolásban?

Melyik a helyes a felsorolásban?

Figyelt kérdés

Amikor vendégek létszámát írjuk le látogatók alapján, melyik forma a helyes? A lényeg ki hova vett jegyet. És nem az a fontos hogy felnőtt, gyerek stb.


Példa 1:

Vendégek létszáma: 256 állatkert fő, 79 vidámpark fő, 203 komplex fő.


Példa 2:

Vendégek létszáma: állatkert 256 fő, vidámpark 79 fő, komplex 203 fő.


Példa 3:

Vendégek létszáma: 256 fő állatkert, 79 fő vidámpark, 203 fő komplex.


Az első azt mondja azért írja így, mert állatkert-fő volt ennyi. Mint főnév veszi egybe..., a másik kettő a felcserélt sorrenden nem ért egyet.


Melyik a helyes módszer?



2023. okt. 22. 19:14
 1/6 A nagy Levin ***** válasza:
Az első semmiképpen, a második és a harmadik jó, de nekem a második a szimpatikus.
2023. okt. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is a 2. példa a szimpatikus, de én tennék ki kettőspontot is.
2023. okt. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az elsőnek semmi értelme. A fő a számhoz tartozik, azok közé berakni valamit nagyon fura. Kb. mintha azt mondanád, hogy 25 tojás darab a 25 darab tojás helyett. A 2. és a 3. egyformán jó, de biztosan nem így írnám fel. Vagy kettőspontot, vagy gondolatjelet raknék közéjük. Pl.:

256 fő - állatkert

vagy

vidámpark: 79 fő

2023. okt. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 BringaManó ***** válasza:

"nem ért egyet"


ki? ha a főnököd, akkor hagyd rá... XD


amúgy kábé mindenkivel egyetértek, #3-asból csak azzal nem, hogy "biztosan nem így írnám fel":

kérdés, hogy hova... ha valami nyilvános helyre kell kiírni, akkor persze ügyeljünk a helyesírásra, egyebekre (→ valóban jobb, ha van ott kettőspont vagy egyéb), de ha csak egy olyan infóátadás egymás között, amikor ketten vagy egy szervezőcsoporton belül néhányan leveleztek egymással, akkor kb. mindegy, teljesen jó a 2. v. 3. példa is: mindenki érti, kellően hatékony, nem kell a "sallang" (akár még a "fő" is elhagyható). :-)

2023. okt. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Azt mondják, ha a közeg és az egyén viselkedése összhangban áll, akkor van harmónia. Más szavakkal: a megfelelő írásmód csak annak környezetével együtt határozható meg. És ennyiben #4-gyel értek egyet.
2023. okt. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én a 2.-at tartom a jónak.
2023. okt. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!