Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Az ékezet használata lesz a...

Az ékezet használata lesz a modernkori ly-j?

Figyelt kérdés

Ez új trend? Ékezet nélkül eddig is írtak egyéb okoktól.

Külföldön él, nincs magyar billentyűkiosztás, lusta és igénytelen kiosztást váltani, csakazértis mert megteheti, vagy csak buta mint a kenyér.


De mostanában egyre több olyat látok, hogy az egyik szót még ékezet nélkül írja, a másikat már rendesen vagy fordítva.

Erre mi a magyarázat?


nov. 9. 16:01
A kérdező szavazást indított:
Nem tanulta az iskolában,az ékezeteket.
Elfelejtette menet közben, hogy van magyar kiosztás.
A kenyérnél is butább.
Azt hiszi, hogy ezzel még egyedibb, mint aki csakazértsem használ ékezeteket.
Menet közben vitte el a kiscica az ékezeteket.
12 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy lehetőség pl hogy nem csak angol billentyűzet létezik, hanem német is, amin ü, ö még van, de é, á már nem nagyon.
nov. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Aki kikapcsolja a telefonján a prediktív szövegbevitelt, annál előfordul, hogy nem mindig ugyanolyan ékezettel sikerül írni az adott betűt. Tapasztalatból mondom. ;)
nov. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Szándékos Bendegúz ***** válasza:
17%

A magyar nyelv nagyon ősi.

A hosszú és a rövid magánhangzóknak eltérő jelentése van.

Például : Kút-kutat. Út-utca. Fúr-furat. Úr-uram-urat stb.

Akit ez érdekel nézze meg mit ír erről Gál Péter, vagy Varga Csaba, de vigyázzatok ZSeniális nyelvészek.

Lehet, hogy összeomlik néhány elképzelésetek a Magyar nyelvvel kapcsolatban

nov. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

1# Én is német bilentyűzetet használok, így megfordult a fejemben a lehetőség, viszont amikor nem váltok át, akkor is tudok í,á,ó,ú-beűket írni könnyedén, dupla ékezeteteket (ő,ű) már nem, de ez mellékes. Viszont erre ez sem magyarázat:

"Még mindig nem írtad le, mi zavar de én sejtem.Elvaltak anyad valószínű"


2# Igazából telefonon másfajta elütéseket szoktam látni.

nov. 9. 16:52
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ékezetes betüket pl éppen német billentyüzetröl úgy lehet írni, hogy elöször megnyomod az ékezet jelet, utána a magánhangzót (kivéve, ahol dupla ékezet lenne, ahogy írtad is).

Az igézett mondatban az feltehetöen gyorsan írt az illetö, és nem figyelte, hogy az ékezet gombot rendesen bevette-e a készülék, gyorsan el akarta küldeni és nem olvasta vissza.

nov. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha telefonról írok, akkor sose ékezetezek, valamit kijavít az autocorrect, valamit nem. Ez is lehet egy magyarázat hogy valaki miért ír néha ékezetet, valamikor meg nem. Ha tömegközlekedésen utazok és mondjuk egy kézzel kapaszkodok, örülök hogy el tudom küldeni az üzenetet egy kézzel, nem hogy még bohóckodjak az ékezetekkel. Akivel beszélek az úgyis érti hogy mit akartam írni. Ha meg gépről vagyok mint most is, akkor mindig használom az ékezeteket, mert ugyan annyi erőfeszítést igényel mint nem használni őket
nov. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
6 Köszi, erre nem is gondoltam, hogy néha belejavítgathat.
nov. 9. 18:20
 8/11 anonim ***** válasza:
73%
Általában kitalálható a szövegkörnyezetből, hogy mondjuk a fokabel az főkábel vagy fókabél akar lenni, szóval ha mostohák a körülmények, akkor sokan nem ölnek bele annyi munkát az írásba.
nov. 9. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
69%

Primitív, igénytelen. Az ékezet az értelmi, jelentésbeli különbséget jelzi, valamint a kiejtésbelit, a kiejtés időtartamát. A magánhangzónak a magyar nyelvben jelentésváltoztató szerepe van, ezen belül az időtartamának is.


kor - kór

kar - kár

bor - bór

birok - bírok

Stb.

nov. 10. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
64%
9-es: igen, van NÉHÁNY szó, ahol lényeges, a legtöbb esetben nem okoz semmiféle megértésbeli problémát.
nov. 10. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!