Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » A Jonatán nevet írják "th"-val...

A Jonatán nevet írják "th"-val is?

Figyelt kérdés
Csak azért kérdem, mert Magyarországon csak t-s Jonatánokkal találkoztam, az USA-ban "Jonathan"-okkal, de megrég megismertem egy Jonathánt is Erdélyből, aki így ékezettel, th-val írta a nevét, és ez számomra meglehetősen furcsa volt, mert eddig úgy tudtam, hogy magyarosan, ékezettel és th-val csak az alma nevét írják.
nov. 18. 18:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Van ra egy szazasom, hogy nincs 30 evnel idosebb az ujdonsult erdelyi ismerosod :)
nov. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Anyakönyvezhető nevek közt nem szerepel Magyarországon. De Románia már más tészta. Az ottani névadási szabályokat nem ismerem.
nov. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Magyarország kivételével mindenhol az eredeti "th" írásmódot használják.
nov. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
92%

"Anyakönyvezhető nevek közt nem szerepel Magyarországon. "

A Jonatán szerepel:

[link]

nov. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
#4 Igen. Nyilván úgy értettem, hogy a "th"-s alak nem szerepel. Mert van nem egy olyan név, mely több írásmóddal is benne van a listában.
nov. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
#1: nem tudom, hogy hány éves, úgy kinézetre 29 és 39 közötti...
nov. 19. 16:08
 7/7 anonim ***** válasza:

[link]

Ő Nagy Jonathan.

nov. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!