Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » A helyesírást általános...

A helyesírást általános iskolában tanítják, de miért írnak az emberek csúnyán, helytelenül ez valami trend?

Figyelt kérdés
Aki nagyon nagyot vét,annak képes vagyok nem írni többé.

nov. 24. 11:02
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
93%

Sok mindent tanítanak általános iskolában, aminek a tizedére nem emlékszel már. Az emberek nagy részénél ez a helyesírásra igaz.


Ez a dolog egyébként sok tényezős;


-Ha az adott embernek nem volt jó a tanára, akkor is lehet rossz a helyesírása.

-Ha gyereknek SNI-s volt, és nem kapott ennek megfelelő oktatást, az is lehet egy indok.

-A nagy többség csak egyszerűen szarik bele, és kész. Ő leírta (szerinte érthetően), te meg tanulj meg olvasni.

-Meg aztán ott van az az eset is, amikor valakit a jó helyesírása miatt bélyegeznek meg strébernek. Az iskolai zaklatásnak is lehet egy olyan vonzata, hogy a tanulmányait akár szándékosan rontja, vagy az ezzel járó stressz miatt képtelen ugyanúgy tovább tanulni, mint előtte.


Szóval az a válasz, hogy nem lehet tudni, hogy ezek milyen arányban játszanak szerepet az ember életében. Amit viszont biztosra lehet venni (magamból kiindulva legalábbis); ha segítő szándékkal szólsz valakinek, vogy rosszul írt valamit, akkor a reakciójából le lehet vonni a következtetést, hogy mennyire intelligens; ha megköszöni, hogy felhívtad a hibára a figyelmét, akkor ő fejlődőképes, ha meg elküld az anyádba, akkor jobb nem firtatni a dolgot.

nov. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
76%
kérdező, te miért írsz helytelenül?
nov. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
82%

#2, a kérdező védelmére szóljon, hogy nem létezik tökéletes helyesíró, bármelyik nyelvről beszéljünk, ellenben a „helytelenírásnak” is azért vannak jól elkülöníthető fokozatai.


Például, ha eszt a móndtattot óvazsod, akor az irorol mitt gndlnál?

nov. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem a többséget nem érdekli. Pedig szerintem is hozzátartozik az alap intelligenciához. Nemazt mondom, hogy abszolút hibamentesnek kell lennie, én sem emlékszem már az összes szabályra, illetve van, ami változott is azóta, de azért attól kimegy a hajam, mikor pl kéz ujjakra újakat ír valaki, meg hasonló durva dolgok.
nov. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
92%
1-esel egyett értek.
nov. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 Psycho ***** válasza:
81%

Szerintem ennek alapvető emberi igényességnek kellene lennie. Tény, nem lehet tökéletesen helyesen írni + ott van az az eset is, amikor véletlenül félregépleünk (<- igen, ezt szándékosan írtam rosszul... észrevetted?) 😊

Viszont amikor valaki mereven belesz@rik, az gáz.

Nagy valószínűséggel nem lett megfelelően megtanítva, illetve "büntetve" a rossz írás - és vélhetően más sem.

Büntetés alatt természetesen nem testi fenyítést, pálcázást, meg a jóég tudja milyen 100 éves poroszutas borzalmat értek. Hanem normális, jó értelemben vett, konstruktív visszajelzést, ami lehet rossz jegy, KIEGÉSZÍTVE azzal, hogy hogyan kellett volna.


Meg manapság, amilyen szülők vannak... kis túlzással ha a tanár be akar írni egy 1-est nyelvtanból, akkor egyből szaladnak az ombudsmanhoz reklamálni (így aztán inkább nem ír be 1-est a tanár), meg az pedagógiai szakszolgálathoz is kisírni, hogy diszgráfiás a gyerek (kb. be sem írhatja az 1-est a tanár).


Régebben ez komolyabban volt véve.

nov. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
8%
Ahogy ma a tanár tanít... Inkább le sem írom, hogy tette tönkre a gyönyörű betűkkel író elsős kisfiamat a tanára...
nov. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
75%
5. Te most tudatosan írtál helytelenül?
nov. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
74%

"helytelenül ez valami trend"

Hiányzik egy vessző.


"vét,annak"

Hiányzik egy szóköz.


Két mondat, két hiba, hát te sem vagy éppen egy mintapélda. Miért írnak helytelenül? Kérdezd magad! Te miért írsz helytelenül?

nov. 25. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
33%

#9, bár leírtam már egyszer, leírom újra; különbséget lehet tenni aközött, hogy valaki központozási hibát vét (nem jól használja a vesszőt), vagy elír, vagy pedig egy Enigma-gép is kevés a szövege dekódolásához.


Tökéletes helyesíró pedig nem létezik.

nov. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!