Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Szerintetek ez a helyesírási...

Szerintetek ez a helyesírási teszt könnyű?

Figyelt kérdés

[link]


Nekem állítólag elég gyenge az eredményem :D


nov. 25. 19:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Rögtön az első 10-ben van egy hibás és egy helytelen feladvány. Tovább nem nézem, köszönöm szépen, ennyi elég volt.
nov. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 BringaManó ***** válasza:
84%

Büszkélkedem, sőt, már-már visszataszítóan dicsekszem: [link]

(fejből ;-)


A kérdésedre: nyilván nem könnyű, hiszen ezeket a népnek szóló, szívatós teszteket nyilván a "legnehezebb" (vagyis legkönnyebben elrontható) szavakból állítják össze, így ha valakinek a helyesírás pont nem az erőssége, akkor könnyen el fog rontani egy csomó kérdést. (Ez nem egy iskolai nyelvtanóra szintű kérdéssor, de nem is az a célja, mint annak.)

Hogy a nehéz teszteken belül ez éppen egy különlegesen nehéz-e? Szerintem nem, inkább közepes (különben én is buktam volna pár kérdést). De igazából ez akkor fog kiderülni, ha sokan megírják ide az eredményüket, és összehasonlítod velük a te titkos eredményedet... ;-)


Amúgy úgy látom, hogy már a kitöltéskor is megmutatják egy pillanatra, hogy melyik választ hány százalék választotta, így ez is már egy kis információ lehet, sőt talán vigasztaló is... ;-)

nov. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 BringaManó ***** válasza:
78%

#1: Én is próbáltam ilyeneket kiszúrni (nyilván én is örömmel belekötök ilyenekbe, ha tudok :-D), de ebben nem sikerült hibákat találnom.

Majd egyszer írd meg, légyszi (vagy magánban), kíváncsi vagyok. :-)


Persze olyan előfordulhat, hogy egy-egy összetett szó különírva is értelmes – speciálisabb kontextusban –, pl. a királyvíz a szokásos értelmében egybeírandó, bár mondhatom azt is, hogy "ebben a fürdőben nagyon király víz van!" Ha egyértelműnek vehető, hogy mi a szokásos használat, és mi a speciális, akkor én nem hibáztatom a helyesírási teszteket összeállítókat. Ugyanígy például a "kétgyerekes apukát" is egyértelműen ilyen formában fogadnám el jó megoldásnak, pedig elvileg lehet különírni is: "két gyerekes apuka" (mint 'két darab infantilis apuka').

nov. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%
A bulldogtalálkozónál kettő kellene jó legyen, attól függően, hogy a fajta eredeti vagy magyarosított nevét használjuk. Ehhez képest egyet fogad csak el, abból is azt, amelyiket a legkevésbé használjuk. A licenc ugyanez.
nov. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%

édes víz (pl. cukros)

édesvíz: <A tengerek sós vizével ellentétben> olyan víz, amely igen kevés oldott sót tartalmaz (pl. az esővíz, források, kutak, patakok, folyók, tavak vize).

nov. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
72%
Egy kalap szr a teszt.
nov. 25. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 BringaManó ***** válasza:
87%

#4: Ha az ilyen tesztekben a helyesírási szótárakban megtalálható szavakat szokták helyesnek elfogadni, persze mindenki úgy ír ahogy akar, írhatod bulldognak a buldogot, csak akkor itt hibás lesz a válaszod, és a nyelvtandolgozatban is kapsz egy hibapontot – de kb. ennyi a hátránya, amúgy írd bárhogy nyugodtan. Licenc dettó.


#5: Oké, erre mondtam, hogy ez nekem nem gond. Érti mindenki, hogy melyikről van szó.

(amúgy én is kreatívan ki tudok találni ilyen egybe/különírási ellenpéldákat, de ettől még világos, hogy "mire gondolt a költő" :-)

nov. 26. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
59%
Kedves BringaManó, nekem sem volt gond, tudtam, mire gondol a költő (és összehoztam a százast), ettől függetlenül itt két helyes válasz volt, ami egy feleletválasztós tesztben nem megengedhető (kivéve, ha odaírod, hogy több helyes válasz lehetséges:). Ja, és nem kreatívan találtam ki (sajnos a kreativitás elég messze áll tőlem:( - így írják.
nov. 26. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Retekklub színvonal. Mondjuk nekik elnézhető, hiszen nem a magyar az anyanyelvük.
nov. 26. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 BringaManó ***** válasza:
84%

Ez nem érettségi vizsga, és nem matekteszt, hanem helyesírási – ezek a tesztek pedig ilyenek.

"Belekötni" persze én is tudok bármibe, pl. a "buldog találkozó" is "helyes", mert: "A kutyám nagyon szívesen részt vett volna a környékbeli társaival egy buldogtalálkozón, de mivel egy buldog találkozó szervezésére képtelen, nekem kellett megszerveznem helyette."

Ugyanígy: "Vjacseszlav Mihajlovics Molotov koktél vagy egyéb ital rendelése helyett inkább csak beszélgetett a nővel a bárban."

Valamint: "Ilyen ocsmány, ormótlan konténer város közepére nem való, ezt használják inkább a külvárosi ipartelepeken!"

Továbbá: "Kedves uram, mutatom a kínálatot: van háromféle hüvelykbeosztású mérőszalagunk, két centis, meg egy olyan, amelyiknek az egyik oldala ilyen, a másik olyan."

Az Olimpia pedig lehet nagybetűs is a mondat elején, ahogy a Covidos is.

(– de ettől kinek jobb?)

nov. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!