Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Mit jelent? "savanyú a szőlő"

Mit jelent? "savanyú a szőlő"

Figyelt kérdés
2011. máj. 4. 07:13
 1/7 anonim ***** válasza:
69%
Az én értelmezésemben azt jelenti, ha valaki kevesli a saját javait, adottságait, és irigykedik a másikéra.
2011. máj. 4. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Azt jelenti,hogy ha valamit nem kaphatsz meg,vagy nem érhetsz el,akkor azt mondod,hogy nem is kell.

Az eredete Aiszóposz 33. meséje: a róka nem éri el a szőlőt,és kijelenti,hogy nem is kell,mert úgy is éretlen.

2011. máj. 4. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%
Azt jelenti, hogy valaki irigykedik a másikra, és azért szólja le, mert neki nem lehet annyi pénze, nem lehet olyan híres, stb.
2011. máj. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
92%

Nagy tévedésben éltek :D:D

Jelentése: Ha valamit nem kapsz meg, máris leszólod.

Példa: Kéne egy iPhone, de nincs rá pénzed, ezért lehurrogod.

2011. máj. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A 2. és az előttem válaszoló mondta jól szerintem.


Azt jelenti, hogy ha kellene valami, de nem kapod / szerzed meg, akkor ráfogod, hogy nem is kell, mert úgy is rossz. Ezzel utólagosan megnyugtatod magad (kis önbecsapás), hogy úgyse kellett neked a "savanyú szőlő".

2011. máj. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%

Phaedrus: A róka és a szőlő


A bortermő lugasban éhes róka járt,


Ugrált magasba egy szép szőlőfürt felé,


S hogy el nem érte, elkullogva így beszélt:


„Éretlen ez még: savanyút enni nem fogok”


Akik ócsárolják, mit megtenni nincs erejük,


Azokra írtam ezt a példabeszédemet.

2016. febr. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
45%

A szőlőt a királyok is előszeretettel fogyasztották. Biztosan előttetek van a kép, amikor a szolgáló egy szőlőszemet tett az uralkodó szájába.


Ha odaáig eljutsz, hogy szőlőt egyél, akkor nehogy már azért sírj, hogy savanyú.. :) örülj, hogy azt ehetsz.

2016. szept. 17. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!