Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » " A hirdetés az iskola faliújs...

" A hirdetés az iskola faliújságján" lesz olvasható. Jó ez így? Vagy inkább másképp?

Figyelt kérdés
2012. márc. 22. 23:20
 1/7 anonim ***** válasza:
74%

Nem értem, hogy a záró idézőjelet miért oda tetted, ahova... Így a mondat hiányos.


Így viszont rendben van:

"A hirdetés az iskola faliújságján lesz olvasható."


Szerintem jó így, de lehet másképp is. Pl. "A hirdetést az iskola faliújságján lehet majd elolvasni.", vagy "A hirdetést az iskolai faliújságon fogjuk elhelyezni.", vagy "A hirdetést az iskolai faliújságra fogjuk kitűzni."


Szóval sok lehetőség van. Most így átnézve az egészet talán a tiéd a legjobb. :)

2012. márc. 23. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
47%
Faliújságán - j nélkül nem lenne jobb?
2012. márc. 23. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem a "j" nélkül rosszabbul hangzik!
2012. márc. 23. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

^ Ez egy jó kérdés...


Nemrég folytattunk rögeszmecserét :P valakivel erről, megmutatom:


http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__helyesiras__271990..


Próbálgatom, próbálgatom... Nekem most a j-s változat jön be, ellentétben a másik kérdésbeli "tanára" alakkal. De még mindig nem tudnám megmondani, mi alapján döntök... :)


Üdv. :)

2012. márc. 23. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 bensdorp ***** válasza:
44%
Itt olvashatjátok egy nyelvész írását, miszerint "újságját" a helyes alak: [link]
2012. márc. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Elolvstam az írást, nem tudom, ki írta, nem ismerem :), mindenesetre szabály az, amit a Magyar Helyesírási szótár ír, szerinte pedig "újsága és újságja" - mindkét alak helyes, a könyv és az online változat szerint is.
2012. márc. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Javítás:


elolvastam

Szótár, nagy kezdőbetűvel

2012. márc. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!