Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Tanítanak még helyesírást az...

Tanítanak még helyesírást az iskolákban? Komolyan kérdem, mert nagyon úgy tűnik, hogy már nem, ahogy elnézem a fórumokat.

Figyelt kérdés
Ma telt be a pohár,így kezdtek egy mondatot az egyik fórumon: Lyézusom....Most komolyan,egy picit több tisztelet túl nagy kérés lenne az anyanyelvünk felé???
2012. aug. 31. 16:14
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
tuti nem :( elkeserítő.. a válasz az, hogy a neten mindegy. :( szánalom. és nem csak gyerekek, de felnőttek sem tudnak helyesen írni.
2012. aug. 31. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Olvastam már sok baromságot a neten,de ez a "lyézusom" túltesz mindenen!!Azért elég elkeserítő,hogy az egykor jó magyar oktatásnak idáig süllyedt a színvonala :S
2012. aug. 31. 16:25
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
elméletileg van nyelvtan óra, de nem hiszem, hogy a gyakorlatban is alkalmaznák. nem baj, mert érettségin helyből -15 ponttal fognak indulni(legalábbis a régiben) és majd bosszankodnak, ha a helyesírási pontokon fog múlni a felsőoktatásba való bejutás. habár az ilyenek inkább ne is menjenek sehova se.
2012. aug. 31. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
1%
Nem hiszem, hogy a gyerek majd pont az interneten fog törekedni a helyesírásra. Kutatások is kimutatták, hogy a gyerek beszélhet és beszél is helytelenül a fórumokon, facebookon stb., mindazonáltal az iskolai teljesítményt élesben a fogalmazásoknál nem befolyásolja.
2012. aug. 31. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
11%
Egyébként a helyesírást tekintve: az előttem szóló egyrészt nagy betűt nem használ, de ami legjobban zavarja a fülem az a "nák, alkalmaznák". Ennyi erővel neked is megtanították, hogy a nákolás orbitális hiba. Ennyit erről... Unalmas ez, hogy "bezzeg az én időmben..."
2012. aug. 31. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Elárulom,hogy nem vagyok én olyan öreg(28 éves),nem mondom,hogy "bezzeg az én időmben",és tudom,hogy nekem sem teljesen tökéletes a helyesírásom.De azért vannak-szerintem- alapdolgok,amiket nem ártana tiszteletben tartani.Más az,ha valaki gyorsan gépel és eltéveszt egy-két szót,és más,ha a helyesírás alapszabályaival nincs tisztában...Emellett persze mindenki más is látja a helytelenül leírt szavakat és mivel sok gyerek netezik,az iskolában is a rossz változatot fogja leírni.
2012. aug. 31. 16:57
 7/22 anonim ***** válasza:
28%
5-ös: én kereken 0 pontot vesztettem érettségin helyesírásból. az osztályból egyedül. és a nagybetűk hiánya azért nem olyan hiba(legalábbis interneten), mint pl a lyézusom
2012. aug. 31. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem nagyon fektetnek rá hangsúlyt...

Egyébként az is nevetséges, hogy az érettségin csak -15 pontig lehet menni a helytelen írással. Akármennyi hibát vétesz, többet nem vonnak le.

Ha nem így lenne, akkor talán egy kicsit jobban odafigyelne mindneki. Nem hiszem, hogy vki emiatt szeretne megbukni az érettségin.


"Kutatások is kimutatták, hogy a gyerek beszélhet és beszél is helytelenül a fórumokon, facebookon stb., mindazonáltal az iskolai teljesítményt élesben a fogalmazásoknál nem befolyásolja."


Ezt a kutatást megmutathatnád...

Persze, a rövidítések, elírások beleférnek. Még az is, ha vki nem használ ékezetetet.

De az elég durva, mikor minden második szót helytelenül írnak, nem használnak sem vesszőt, sem írásjelet, nem kezdik nagybetűvel a mondatot.


Ui: Kérdező, a vessző után nyomj szőközt, mert így nagyon rossz olvasni!

2012. aug. 31. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
80%
neten én sem írok nagy betűket. viszont kérdező, ezentúl legyél szíves nyomni egy szóközt minden írás jel után, pl , ? ! . meg ilyenek után, mert sokkal könnyeb úgy olvasni :D
2012. aug. 31. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Rendben:)
2012. aug. 31. 17:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!