Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Aki bizonytalan a helyesírásba...

Aki bizonytalan a helyesírásban, miért nem nyitja ki a helyesírási szótárat?

Figyelt kérdés

Vagy ha nincs, miért nem szerez be egyet? Jó befektetés lenne...



2008. máj. 21. 00:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
78%
Mert lusták rá, hogy megtanuljanak helyesen írni, meg nem is akarnak. Sokan még arra sem hajlandóak, hogy rendesen ékezettel írjanak. "majd holnap talizunk és dumcsizunk, most oan fáradt wok, de azért cejetlek" Az ilyen kommunikációról meg ne is beszéljünk, mert csak felidegesítem magam.
2008. máj. 21. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
33%

nem lenne jó befektetés.


az emberek itt kommunikálnak, azzal foglalkoznak, hogy mit írnak és nem azzal, hogy hogyan. Lehet ezen háborogni, meg jó is lenne, ha mindenki tökéletesen írna (pl. én is), de az az igazság, hogy itt nem ez a cél.


Magam részéről, ha bizonytalan vagyok valamiben, akkor megkerülöm. Máshogy írom le. Az meg, hogy időnként kimarad egy-egy betű, vagy felcserélődik 1-2, az előfordul. Sajnos nem veszem észre. Hiába olvasom vissza a szövegablakban, tudom mit írtam és fényképező olvasásom van. Nem veszem észre.

Miután elküldöm, akkor is csak azt szoktam észrevenni, ha értelmi hiba van. pl. egész szó kimaradt. Azt, ha a megértéshez fontos, akkor javítani szoktam.

Más forumokban néha lehetőség van az elküldött üzenet utólagos szerkesztésére. pl. 5 percig. Ha itt lenne ilyen, akkor azért jobbak lennének a szövegek szerintem. De nincs, úgyhogy ez van.

A kommunikáció a fontos és a megértés. A helyesírás önmagában lényegtelen és értéktelen külsőség.

2008. máj. 21. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

A helyesírásra azt mondani, hogy értéktelen és értelmetlen külsőség kb. annyit tesz, mintha azt mondanád, hogy értelmetlen és értéktelen a magyar anyanyelv.

Amiről az előttem hozzászóló beszél, az nem "helyesírási" hanem "elírási" probléma. A számítógépes írásnál - főleg aki "vakon" ír - előfordulhat, hogy egy-egy betű kimarad. De nem tévesztés miatt, hanem mert nem nyomta meg eléggé a billentyűzetet vagy valami hasonló. Ez is hiba, de nem olyan jellegű, mint a muszály vagy a hogy előtti vessző.


Az ékezet nélküli írás már kevésbé tolerálható, hiszen szinte mindenhol beállítható a magyar nyelvű billentyűzet, azaz az ékezetek elérhetőek. Nem attól lesz Á betű az Á betű, hogy a billentyűzetre az van rányomtatva... Windows esetén a vezérlőpult területi beállításainál hozzá kell adni a magyar nyelvet a billentyűzethez és máris van a ékezet...


Anno megtanították velünk:

A KIRÁLYNŐT MEGÖLNI NEM KELL FÉLNETEK JÓ LESZ HA MINDENKI ITT LESZ ÉN NEM ELLENZEM.

Aztán feltették a kérdés, hogy megöljék-e a királynőt vagy sem. Pedig EZ CSAK ÍRÁSJELHIÁNYOS mondat, helyesírási hiba nincs benne... Mégis megfelelő bizonyítéka, hogy bizony szükség van a helyesírásra.


A szótárhasználathoz pedig: Sokan "régen" tanultak helyesírni. Mára pedig sok szabály megváltozott. Nekem is van ismerősöm, aki a szótár hatodik kiadását veszi "szentírásnak", mert az ő idejében az volt a friss. Ma meg már lassan a 12. kiadásra van szükség.

2008. máj. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
20%

az írtam önmagában.


Nem azt, hogy maga a helyesírás lenne az. Csak éppen arra próbáltam felhívni a figyelmet, hogy jelen helyzetben inkább értékes mondandója (írandója) legyen valakinek, mint helyesírása...


Meg kinyílt a bicska a zsebemben a kérdéstől... Erőteljesen demagóg felhangja van érzéseim szerint. Kifejezetten tudálékos-okostojás-entellektüel kötözködésnek érzem.

2008. máj. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
77%
Nyilvánvalóan nem fog mindenki tökéletesen írni. De lagalább törekednének rá. Nem tudom, te mit szólnál, ha az összes írott média tele lenne helyesírási hibákkal. Biztos nem azt mondanád, hogy ó az csak külsőség. Én biztos nem forgatnák olyan könyvet, újságot amiben rengeteg a helyesírási hiba.
2008. máj. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
18%
igaza van annak akit leértékeltetek. mondjuk erre az oldalra meg más internetes dolgokra értve. könyvet meg újságot persze senki se olvasna hibákkal tele, de nem könyvet írunk.
2008. máj. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
76%
Igényes ember igényes arra, amit leír. De sajnos az emberek többsége igénytelen. Ebből is le lehet mérni.
2008. máj. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
85%

Mert túl macerás állandóan a szótárért nyúlni, a Firefox használóknak könnyű dolguk van, csupán ezt a kiegészítőt kell telepíteniük:

[link]

Egyébként egyetértek a 2. hozzászólóval abban a tekintetben, hogy az oldal látogatói zömmel problémáikra keresnek megoldást, és számukra nem feltétlenül ez a megfelelő terep helyesírási tudásuk tesztelésére. Persze nagyon is idegesítő tud lenni, ha az ember alapvető hiányosságokkal bír, ezekre azért minden körülmények közt illik ügyelni!

2008. máj. 22. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
73%
Annak üzenném a következőket, aki szerint a világhálón nem kell helyesen írnia annak, aki nem író vagy újságíró. A piaci kofa sem matematikus, mégis elvárom tőle, hogy ne adjon vissza kevesebb pénzt, ha vásárolok tőle. Édesanyám sem szakácsnő, mégsem tesz moslékot az asztalra. A szomszédom sem hivatásos sofőr, mégsem hajt bele a virágoskertembe. Az internetezők nagy többsége sem író, mégis szeretném, ha legalább megpróbálnának helyesen írni.
2008. máj. 22. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
22%

senki nem mondat, szerintem, hogy nem kell helyesen írni. Azt próbálom elmondani, immáron sokadszorra, hogy ÖNMAGÁBAN ÉRTÉKTELEN KÜLSŐSÉG.

Ha választanom kell két mű, vagy két fórum, vagy két akármi között, és az egyik ugyan hemzseg a helyesírási hibáktól, de tartalmas, érdekes, netalántán magvas, a másik meg ugyan korrekt, jó helyesírású, de tartalmatlan, unalmas, pongyola, akkor én az elöbbit választom. Kövezzetek meg érte, ha úgy tetszik. A szar szépen becsomagolva is szar marad. Persze szép és jó, ha masni is van rajta, meg minden, de akkor is az számít, ami benne van!


Egyáltalán nem jó befektetés egy helyesírási szótár. Könyvet, újságot neki, ami érdekli és mellesleg jó helyesírású. Az jó befektetés. A helyesírási szótár nem az.


Lustaság? Úgyan! A magyar oktatás csődje, amikor unalmas, az emberek többsége számára élvezhetetlen műveket adnak kötelező olvasmánynak, amivel egy életre elveszik az ember kedvét az olvasástól. Ha nem olvas, mitől tudna helyesen írni, fogalmazni? Mitől lennének gondolatai? Hm???

Nekünk annó feladták nyárra a Háború és békét. Szerintetek ártott vagy használt? Persze magas irodalom, meg a többi entellektüel közhely. Aztán meg csodálkozunk, hogy nem tudnak írni.


Pontozzatok le nyugodtan, részemről a dolog lezárva.

2008. máj. 22. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!