Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Mi a hosszú és rövid magánhagzó?

Mi a hosszú és rövid magánhagzó?

Figyelt kérdés
2012. nov. 2. 12:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

rövid: a, e, i, o, ö, u, ü;

hosszú: á, é, í, ó, ő, ú, ű.

2012. nov. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%
Amin pont vagy vagy nincs semmi az rövid, amin vessző van, az hosszú.
2012. nov. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Akkor leírom még egyszer, hogy értelme is legyen:


Amin pont van vagy nincs semmi, az rövid, amin vessző van, az hosszú.

2012. nov. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi
2012. nov. 2. 13:55
 5/11 anonim ***** válasza:

Bemagolhatod akár a rövid és hosszú magánhangzópárokat is:

a - á, e - é, i - í, o - ó, ö - ő, u - ú, ü - ű.


Azért jó így, ábécérendben, mert segít, ha keresel egy szót pl. a szótárban; vagy ha te magad sorolsz megadott szavakat ábécérendbe.


A folyamatos beszédben is megfigyelheted a hosszúságbeli különbséget. Ha önállóan ejtve eddig azonos hosszúsággal ejtetted a magánhangzókat, akkor javaslom, hogy szándékosan ügyelj a különbségre ezután; sokkal könnyebb lesz majd. :)

2012. nov. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Fura, hogy nem tudod a kettő közötti különbséget, a kérdésben még is meg tudtad különböztetni. o.O
2012. nov. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

amelyiket hosszabban ejted az a hosszú mgh. logika


amúgy hányadikos vagy?

2012. nov. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

elsős de anyukám azt mondta hogy ilyen magánhangzótörvényeket csak 2-3. oztályban tanultak!

egyébként is hova süllyedne az emberiség ha minden ember ugyan azt tudná jól!!

2012. nov. 14. 08:10
 9/11 anonim ***** válasza:

Bocs, szerintem nekem még nagyon korán van...

Úgy érted, hogy általános iskolában vagy elsős? :O

Most tanulod a betűket? Akkor hogy tudtad kiírni a kérdést?


És a suliban a tanítód nem gyakoroltatja veletek a magánhangzók ejtését? Egy-egy új betű tanulásakor nem ejtitek ki a hangokat? Nem gyűjtötök olyan szavakat, amelyek az adott hanggal kezdődnek, vagy amelyben megtalálható az adott hang? Nincsenek az olvasókönyvedben olyan feladatok, amelyekben a hiányzó betűket kell pótolni? Még tudnék kérdezni, de azt hiszem, ennyi elég lesz...


És ha valóban elsős vagy, egy további problémát megelőzendő leírom, hogy az olvasókönyvedben a hívóképeken a magánhangzókat pirossal nyomtatták, a mássalhangzókat zölddel.


Üdv. :)

2012. nov. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 asztalos69 válasza:

Berta! Manapság már nem úgy megy, hogy meg is tanulják rendesen, csak szimplán átfutnak rajta. Mit gondolsz, miért van annyi troll a neten? vok, xd, lol, stb.

Nem kell csodálkozni helyesíráson. Google a barátod. Aláhúzza pirossal, ha nem jó. :D


Egyrészt az óvodai előkészítő is foglalkozhat vele, másrészt én is úgy kerültem iskolába 7 évesen, 35 évvel ezelőtt, hogy írtam, és olvastam, összeadtam, és kivontam. (Foglalkoztak velem otthon, és nem raktak a szobámba egy TV-t, hogy ne zavarjak.)Harmadrészt nem gondoltatok egyébre. Pl., hogy esetleg most tanul magyarul, valahol külföldön.


Ha pedig valóban általános elsős, akkor csak gratulálni tudok, hogy feltalálja magát, és kérdez. Reméljük, hogy megtartja kulturált kifejezésmódját, és tudásvágyát.

Így előbb-utóbb, majd a "hogy" elé is kerül vessző. ;-)

2012. nov. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!