Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Hogy írják helyesen? 1, Mije...

Hogy írják helyesen? 1, Mije fáj? Vagy 2, Milye fáj?

Figyelt kérdés

2013. febr. 20. 20:26
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Valahogy mindkettő fura nekem.
2013. febr. 20. 20:28
 2/12 anonim ***** válasza:
98%

Mije.


Mi kérdőnévmás + je birtokos jelző

2013. febr. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
97%
Mije. Tényleg furán néz ki amúgy :), de így helyes. ja/je: barátja, párja, autója... mije?? Így. :)
2013. febr. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
89%
Plusz egy szavazat a j-re. Ugyanis a toldalékokban SOHA nincs ly, kizárólag j van.
2013. febr. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
96%
Természetesen a mily és milyen ly-nal írandó, mert semmi közük nincs az általad kérdezett szóhoz.
2013. febr. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 BringaManó ***** válasza:
33%

Hahh, micsoda 70plusz-os elit lepte el a magasröptű kérdést... ;-)

Ilyen környezetben könnyű "szavazni", Berta!


Bezzeg más kérdésnél (IQ70mínuszos közegben) biztos nem mernél szavazásra bocsátani helyesírási kérdéseket!... ;-)))

2013. febr. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Fogadok, hogy az ezotéria fórumon nem lenne ilyen egyöntetű a szavazás eredménye :)
2013. febr. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
73%

Kár volt az ötöst lepontozni, mert igaza van: a keveredést valószínűleg a "milyen" szó okozza.


A "szavazás eredménye" pedig ebben a kategóriában sem szokott mindig ennyire egyöntetű lenni.

Mutatok is egy példát, méghozzá olyat, amelyben kezdetben egyedül képviseltem a - nem kevéssé harcias :D - "ellenzéket", ha már BelémkötősMucus ismét nem bírt magával. :P


http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__helyesiras__373550..


Nos, a végigolvasás után várom a nyilatkozatodat az ottani környezetről és közegről, BocsánatkérőMákvirág. :D

[Nem mellesleg a kérdés linkjét begyűjtöttem a saját kérdésemhez is már régebben; de úgy látszik, vagy nem olvastad el, vagy már elfelejtetted.]

És ne próbálkozz azzal, légy szíves, hogy ez csak egyetlen eset, mert elég sok hasonló volt már. :)

2013. febr. 22. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ági

Természetesen a mily és milyen ly-nal írandó, mert semmi közük nincs az általad kérdezett szóhoz.


Köszi Berta, hogy ismeretlenül is mellém álltál.

Több helyen láttam, hogy az ilyen, milyen kérdőszavakat helytelenül használják.

Ezért jegyeztem meg, hogy semmi köze a birtokos jelzős változathoz.

2013. febr. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
De most látom, emelkedik a pontszámom. :) 59-ről elég szép teljesítmény, szerintem, ez Berta hozzászólásának /is/ köszönhető.Az előbb, mikor elkezdtem írni, 69-en volt.
2013. febr. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!