Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Hogyan mondjuk helyesen:...

Hogyan mondjuk helyesen: Burgenlandon vagy Burgenlandban?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 5. 13:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
Utóbbi: Burgenlandban.
2013. ápr. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%

+1


A külföldi város-, tartomány- stb. neveknél mindig -ban, -ben toldalékot használunk.

2013. ápr. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Kivéve, amelyikeknél nem...
2013. ápr. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
75%

Esetleg írhattál volna néhány példát is a kivételekre, hogy ne csak a levegőbe beszélj. :D

Teljesen komolyan mondom, hogy egyszerűen akármit próbáltam, mindig -ban, -ben volt. Most meg nincs kedvem tovább töprengeni. Úgyhogy hajrá. :D

2013. ápr. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
55%
Grönlandon, Cipruson (bár ez talán bannal is jó), Korzikán, Izlandon, Thaiföldön, stb., annyi országot sajnos nem ismerek, ezek jutottak eszembe.
2013. ápr. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
75%

Ööö... Ezek NEM város- vagy tartománynevek, márpedig én ezeket írtam. :P


(A "stb." alatt evidensen régió, megye, egyéb - az országnál kisebb - területi egység értendő, mielőtt még erre hivatkoznál. Merthogy evidensen pl. Magyarországon, szóval annyira sötét nem vagyok, hogy ez ne jutott volna eszembe... :D)

2013. ápr. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
75%

Ja, de azt is odaírtam, hogy "külföldi"...

Mindegy, akkor sem vagyok sötét. :D

2013. ápr. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Tessék? Te most azt hiszed, én kötekedni akarok? Vagy te akarsz inkább?


"Merthogy evidensen pl. Magyarországon, szóval annyira sötét nem vagyok, hogy ez ne jutott volna eszembe... :D)"


Ez nem tudom, hogy jön a dologba, azt már tisztáztuk, hogy a legtöbb hasonló magyar nevet hogy ragozzuk.


De különben ha már ilyen okosak vagyunk mind, Korzika Franciaország egy régiója. Vagy ha Szardínián vagy, akkor Olaszország egy régiójában tartózkodsz. És inkább Szentpéterváron lehetsz--mármint az Orosz városban--, mint Szentpétervárban.

2013. ápr. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
75%

Na, ezek már rendben vannak. :)

Ha nem érted, én hogyan értettem, nem probléma, nem ér annyit, hogy nekiálljak magyarázgatni.


Te viszont igenis kötözködtél, amikor benyögted azt az egyetlen mondatot először; semeddig nem tartott volna írni néhány példát mellé, amivel megelőzhetted volna a további válaszokat...


Lényeg, hogy akkor módosítok: többnyire -ban, -ben ragot használunk a fenti esetekben.

2013. ápr. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nana, nem írtam példát, gondolva, hogy talán mindenkinek van néhány a fejében (de ettől igazat írtam), de miután kértél, akkor igen. Viszont mikor te nyögted be a példáimra, hogy ezek nem jók, akkor ez legalább akkora kötözködés volt, sőt. Egyrészt ez nem volt igaz, másrészt annyira nem vetted a fáradságot, hogy utánanézz. De erre inkább nem mondok semmit, ha kötözködni akarsz, biztos vagyok benne, hogy találsz itt elég embert.
2013. ápr. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!