Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Mondanátok ritka névutókat?

Salx Narval kérdése:

Mondanátok ritka névutókat?

Figyelt kérdés

2013. máj. 2. 17:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
62%

Tessék, válogasd ki ezek közül, amelyik szerinted ritka:

[link]

[link]

2013. máj. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm Berta.
2013. máj. 3. 02:34
 3/17 BringaManó ***** válasza:
68%

:-)) Berta, ahol tud, segít. De csak ha akar.

(Hát most épp nem volt kedve, na bumm. :-)

2013. máj. 3. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
55%

@ Kérdező:


Szívesen. :)

[Úgy látom, a kérdésed rendesen szét lesz offolva; jó esetben ettől te is okosodsz majd, de erre egyelőre nem tudok garanciát vállalni. :D]


@ BM:


1. Aki "ahol tud, segít", az az úttörő. Meg lehet, hogy a kisdobos is. :P

2. Segítettem: két linket is bemásoltam a kérdezőnek, amelyek sok-sok névutót tartalmaznak. Tehát az esetleges alapprobléma (szógyűjtés) megoldva.

3. Én nem tudok a gyakoriságot tárgyaló statisztikáról, az egyéni tapasztalat pedig (néhány evidenciától eltekintve) nem biztos, hogy releváns. Ha te tudsz okosat, akkor hajrá, oszd meg velünk, ne tartsd meg magadnak a tudást. :D


[Csendes kérdés: az egész szabályzatot elolvastad, vagy csak azt a részt, amire tegnap hivatkoztál egy másik kérdésnél "ügyrendi" tájékoztatásként? :P]

2013. máj. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 BringaManó ***** válasza:
100%

nyugi, ne parázz, pl. a cserkészek is:

[link]


(meg egyébként én is, bár én még nem vagyok annyira intézményesülve, mint az említettek)


valamikor olvastam talán (pl. onnan rémlett, hogy van benne ilyen paragrafus :-), így azzal is tisztában vagyok, hogy a legritkább névutóknál is ritkább az, amikor betartom... (pl. szétoffolás, kérdezés, válaszra reagálás stb.) – ilyesmire gondoltál bizonyára. :-)

tehát amikor a szabályzatra hivatkozom nagy arccal, akkor az több mint hazardírozás... :-)

2013. máj. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Ami azt illeti én sem tudom mire gondolt a lányom tanárnője amikor ritka névutók gyűjtését kérte. Először a régies szóhasználatra gondoltam, de nem tudta megmondani konkrétan a gyerek. Minden esetre beírt párat, oszt hétfőn majd kiderül.:D Amúgy üdv, Berta, Joe vagyok és Zsófi lányom írta ki a kérdést. Semmi gondom az OFF-al, csak bátran.:D
2013. máj. 5. 02:13
 7/17 anonim ***** válasza:
43%

Jéééé, helló, Joe :)

Miért nem szóltál hamarabb, hogy te vagy? Protekciósokkal más a helyzet. :)

Persze ez még mindig nem hivatalos statisztika, csak az én egyéni "érzésem" alapján gondolom, de tessék:

1. Biztos, hogy ritkák: gyanánt, által, iránt, (valamitől) fogva, (valamihez) képest, mentén.

2. A "talán" kategória: mellől, fölül.

Remélem, még nézed ma a kérdéseidet, és Zsófi be tudja írni ezeket. :)


[Majd figyeld, mit fogok én kapni ezért Belémkötős Mucustól... :D

Persze arról mélyen hallgat, hogy csak oltogatni tud, de érdemi választ nem írt neked, hogy okosabbak legyünk...]


@ BMókus:


No para, ne aggódj. :D

Úgy tudom, az úttörők a cserkészektől nyúltak le jó néhány dolgot, tehát nagyon nem lepett meg a linked. (De az én gyerekkoromban nem voltak cserkészek, mint a tiédben. :D)

Most beugrott a Baden-Powell név, meg néhány egyéb halvány infó, de részemről ennyi.


A "több mint hazardírozás" kifejezésedet javítanám: "több mint arcátlanság". :P

2013. máj. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, délután megmutatom neki, még nem késő.:D Azért nem szóltam, mert én sem tudtam, hogy kiírta.:D Az igaz, hogy a mi időnkben úttörők voltunk, de előtte voltak már cserkészek, úgy 1910-15 től a második világháború végéig. Előre pajtások.:D
2013. máj. 5. 10:13
 9/17 BringaManó ***** válasza:
100%

:-)


OK, akkor bocsánat, ha a gyerekkorodban még nem volt. De aztán 1910-ben megalakult.

Ezek után sokkal elnézőbb leszek, pl. ha a hamut is mamunak írod. ;-)


BM, ahol akar, segít. De csak ha tud.

(Hát most épp nem törtem a fejem a névutókon, na bumm.

A belekötés jobban megy. :-)


Nem szórom szét meggondolatlanul tudásom gyöngyeit. Méghogy ti is olyan okosak legyetek, mint én? Na azt már nem. :-)

2013. máj. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
BM, a jó cserkész nem szemtelenkedik az idősebekkel,OK. :D
2013. máj. 6. 03:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!