Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Miért vélik egyre többen,...

Miért vélik egyre többen, hogy a helyesírás csak a nyelvtanórán fontos?

Figyelt kérdés
Most nem az elgépelésekre gondolok. Egyre többen vannak (nem csak itt), akik rettenetes helyesírással írnak, és ha figyelmeztetik őket, akkor az a válasz, hogy nem nyelvtanórán vagyunk! Én se vagyok egy Grétsy László, de néha csak többszöri olvasásra tudom értelmezni némelyik hozzászólást!
2008. aug. 4. 18:45
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
92%
Azért, mert valószínűleg olyan társaságban vannak, ahol így írnak/beszélnek (mármint így mondják, hogy "vok" meg ilyenek), így "eltanulják" ezt a fajta írásmódot (már ha annak lehet nevezni). Valószínűleg ez nem is fog jó irányba változni, inkább csak rosszabb lesz a helyzet, ez ellen nem sokat tehetsz, ha meg megszólod a kérdeződ akkor még neki áll feljebb...
2008. aug. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
90%

sajnos ezt a világot éljük. 19 vagyok, de én már öregnek érzem magam, és azt, hogy úgymond "ciki" jól tanulni és helyesen írni is.

Sajnos ez a mai fiatalság, csak az msn és az sms létezik számukra, innen veszik el ezeket a rövidítéseket, és nem is figyelnek oda hogy legalább megpróbálják helyesen leírni a szavakat. (persze tisztelet a kivételnek, de én alig ismerek ilyeneket)

2008. aug. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
26%
Mert az emberi agy rendelkezik egy szép nagy beszédközponttal, az állatvilágban a legnagyobbal, ami képessé teszi arra, hogy betű kihagyások, keverdések, elgépelések stb. értelmezése gond nélkül menjen. Azaz nincs is kényszer, hogy helyesen írjunk, és igazuk van: nem nyelvtanórán vagyunk, a mindennapi életben egyáltalán nem fontos a példás helyesírás, csak a kommunikáció a lényeg, amit pár hiba koránt sem akadályoz nagyon (legfeljebb lassít)...
2008. aug. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Lehet igazsága az előttem szólónak, bár ettől persze még én se helyeslem ezt a trendet, de ízlések és pofonok.


Gyanítom, részben tényleg arról is van szó itt, hogy ki mennyire igényes/igénytelen, és mennyire véli úgy, hogy az adott kommunikációs cél megvalósításához tényleg fontos-e a helyesírási alaposság - csak persze a dolog másik oldala, hogy ha túl sokszor nem fontos, akkor könnyen lehet, hogy soha nem is tanul meg rendesen helyesen írni.


Ugyanakkor meg sokan egyszerűen kinövik, és ahogy megkomolyodnak, a helyesírásra is rákapnak.

2008. aug. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
A kommunikációhoz lehet, hogy elég, bár lassítja, és egyúttal minősíti is azt aki nagyon hanyag. Postára is átmehetek fürdőgatyába, 1 hetes szakállal, mosdatlanul. A célom elérem, feladom a levelem. De ez engem minősít, hogy ennyire igénytelen vagyok, hogy még arra se vagyok képes, hogy normálisan menjek be egy hivatalba. Az is lehet, hogy ha van egy erélyes biztonsági őr, be se enged. Itt is írhat a kérdező úgy, mint aki most tanult meg írni, meg sms rövidítésekkel, de ne várja, hogy mindenki értelmes választ ad, és ne szólja meg senki.
2008. aug. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Jaja. Bírom az olyan kérdéseket, hogy "mijér nincsn pasim amikórr jl nezekki". És ha beírom neki, hogy tanuljon meg először helyesen írni, akkor meg mindenki nekem szól be.

Én is szoktam rövidíteni interneten, meg általában kisbetűvel kezdem a mondatokat, meg biztos vannak helyesírási hibáim is, de azért ügyelek arra, hogy amit írok, az ne egy hhidufisdhzi dsfhsikdh? legyen.

2008. aug. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Azért tudni kellene különbséget tenni. Más az amikor az MSN-en a haverokkal tásalog valaki, és más az amikor nyílt fórumokon kommentel!
2008. aug. 4. 21:59
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

egyetértek a kérdezővel. Ezt akartam én is írni. Anno mikor még csak indult a csat korszak, nekem pont az volt a védjegyem a többiek közt, hogy helyesen írtam és csak kevés ottani szlenget vettem át. S nem nézett ki senki a bandából. még örültek is nekem.

Szóval az írásod ha helyes ha helytelen te magad vagy:))

2008. aug. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Van egy lány aki azt irta msn-en h halalosan szeret engem de akko pont nem voltam a gepem elott es irtam neki visssza msn-re, sms-t is irtam neki, de meg nem irt vissza sehova. Ez mostmit jelent? Telleg szeret v csak irta?

Egyutt voltunk sikirandulason a sulibol ugyhogy elogjol kijowunk es nemtom most mit csinaljak. Legyszi segitsetek!!!!

Kössssssz!!!!!!:)


Ezt lefordítaná valaki?

2008. aug. 4. 22:35
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Erről már én is vitáztam egy sort. Valaki azzal érvelt, hogy a helyesírás önmagában csak értéktelen külsőség, és csak a nyomtatott médiában követelhető, az internetes fórumokon pedig csak a mondanivaló a fontos. Tette mindezt szinte kifogástalan helyesírással. Ezt már tényleg nem értem. Aki azzal érvel, hogy nem nyelvtanórán vagyunk, az saját szegénységi bizonyítványát erősíti. Tegyük fel, hogy étteremben vacsorázunk, és a pincér jóval nagyobb számlát nyújt be, mint kellene. Reklamálunk, mire azt feleli, hogy nem matekórán vagyunk. Na ez már senkinek sem tetszene.
2008. aug. 5. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!