Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Hogy kell írni helyesen? Nem...

Hogy kell írni helyesen? Nem euklideszi geometria, nem-euklideszi geometria, vagy nemeuklideszi geometria?

Figyelt kérdés
2016. jan. 21. 19:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Egybe.
2016. jan. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De láttam külön is írva, meg kötőjellel is. Szerintem nem feltétlenül az egybe írt mód a helyes.
2016. jan. 21. 22:25
 3/8 anonim ***** válasza:
első változat a helyes : nem euklideszi geometria
2016. jan. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ez biztos? Csak mert az előtted hozzászóló is az egybeírtat javasolta, és a legtöbb helyen egybe van írva. Viszont láttam már külön írva, és kötőjelesen is.


Itt helyesírás.hu-n nem tudnak megfelelő tanáccsal szolgálni, hogy a "nem euklideszi" szó egybe, vagy máshogy van-e írva.


[link]

2016. jan. 22. 11:14
 5/8 A kérdező kommentje:
De jó, hogy csak 2 ember válaszolt eddig.
2016. jan. 22. 14:58
 6/8 BringaManó ***** válasza:

én nem tudtam volna mit hozzátenni, ezért csak nyomtam délelőtt egy zöldet az elsőre.

de ha számít, akkor jelzem, hogy egybe, és leginkább azért, mert így van benne az OH-ban. :-)


(amúgy miattam lehetne külön is, de nem úgy van.)


"De láttam külön is írva, meg kötőjellel is."

OK, azt értjük, ezért kérdezted meg. Az várható volt, hogy a GYK-n ötféle embertől kapsz majd tízféle tanácsot. Ha ezek közül nem tudsz vagy nem akarsz választani, akkor javaslom, hogy inkább az e-nyelv.hu-n kérdezd meg, ott (jó esetben) csak egyféle választ kapsz. :-)

Erre a kérdésre (vagyis erre a szóra rákeresve) pl. ezt:

[link]

(szintén egybeírva, szintén az OH-ra hivatkozva).

2016. jan. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
2016. jan. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mit akar a beszélő vagy a leíró közölni?

Mi a mondanivalója, a közlés szándéka?


Ha arra akar rámutatni, hogy ez a geometria nem euklideszi, hanem valami más, akkor külön kell írni, illetve akkor a beszédben a 'nem' szóra külön hangsúlyt kell adni. NEM euklideszi.

Ha viszont az előző hozzászóló által javasolt ugrócímen megtalálható és leírt geometriáról akarunk írni vagy beszélni, akkor egybeírjuk, illetve egyetlen lendülettel, a 'nem' és az 'euklideszi' szórészek között szünetet nem tartva mondjuk ki a szót, ami már egy újabb fogalom neve.

2016. jan. 23. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!