Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Manapság luxus helyesen írni?

Manapság luxus helyesen írni?

Figyelt kérdés

Egyre jobban kezdem észrevenni,hogy baráti köreimben egyáltalán nem írnak helyesen.Én sem vagyok valami nagy helyesírászseni,de ahogyan ők írnak,az kész förtelem!És ez nem csak baráti körömben van.Más közösségi oldalakon is olyanokat látok,hogy: ehez,ahoz,lezbikus,szallag stb.

És még én vagyok a bunkó paraszt,mivel kijavítom őket.Meg,hogy az nem is úgy van.


Hányadikos nyelvtantankönyvvel kéne megdobni őket?



2016. febr. 8. 20:19
 1/10 anonim válasza:
100%
Nincs igény a helyesírásra.
2016. febr. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Értem...Akkor verhetem a fejem az asztalba/falhoz,igaz? :/
2016. febr. 8. 20:27
 3/10 anonim válasza:
Ha szerzel olyan befolyást a médiában, hogy irányítsd a reklámokat, ráveheted az embereket, hogy helyesen írjanak. Máshogy nem megy :D
2016. febr. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
31%

Sehanyadikossal, nyelvtanórán nem nagyon tanítanak helyesírást csak talán egy-két hónapig.


Egyébként a nyelv nem egy kőbevésett, örök dolog, folyamatosan változik, most is ennek a változásnak vagyunk a szemtanúi, de persze nem fog minden változás megmaradni, ahogy 1790-1820-es nyelvújításból is egy csomó szót nem használunk, de rengeteget igen, pedig azt is nagy erőkkel ellenezték

2016. febr. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez az oktatás hibája is. Én most járok egyetemre, szóval még valamennyire emlékszek a nyelvtan órákra. Kb alsó tagozatban foglalkoztunk ténylegesen a helyesírással. Felsőben már bejöttek az elemzések és egyéb szabályok..Gimiben meg a 4 év alatt egyszer sem gyakoroltuk a helyesírást.. Én általánosban alsóban nagyon jó voltam, megyei versenyt is nyertem. De aztán szépen felejtettem a főbb szabályokat..meg néhány nem használt szót is..Ha nyelvtanórákon tényleg nyelvtan lenne, akkor jobban megmaradt volna, amiket megtanultam 7-11 évesen.

Szóval szerintem ez a fő oka.+ online többet írnak már az emberek, mint kézzel.Ez is hozzájárulhat a helyesírás romlásához

2016. febr. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
88%

Abban az értelemben luxus, hogy egyre kevesebben tudnak.

Ennek oka sokrétű. Romlik az oktatás színvonala, mert tönkreteszik. Szemléletté vált az egoizmus, a törtetés, a lenézés, a más vélemény letiprása. Ilyen körülmények között nő az igénytelenség. Miért pont olyan fáradságos dologra lenne igén, mint a pontosság, szépség, helyesírás? Különben is, ha sokat ugrálsz megverünk.

Nem, ne verd a falba a fejed kérdező. Szelíden próbálj javítani, ha nem megy, hagyd annyiban. Ennek változása nagyobb dologtól függ, mintsem elmagyaráznád: a fojik helytelen, a folyik helyes.A tojik viszont helyes, a tolyik pedig helytelen. Nem fogják érteni, mit akarsz, később tolakodásnak tekintik. Viszont te azért tanuld meg rendesen, használd, abból baj nem lesz, és ez a világ sem marad ilyennek.

2016. febr. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem, nem luxus helyesen írni.

A helyesen való írás, ( s a beszéd) nem fényűzés, nem dísz, nem pazarlás, hanem egyszerűen (belső) igény kérdése.

(Régebben - remélhetőleg - "külső" igény is volt...)

2016. febr. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
(Régebben - remélhetőleg EZ VISSZAÁLL MÉG - "külső" igény is volt...)
2016. febr. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 góródó válasza:
Szerintem nem luxus helyesen írni, mint ahogy a helyes beszéd sem luxus. Régen ritkábban fordult elő, hogy nyilvánosságra került olyan iromány, amelynek a helyesírása kifogásolható volt. De nézz csak meg egy rendőrségi jegyzőkönyvet az '50-es évekből! Ma sokkal többen írnak és beszélnek a nyilvánosság előtt, ezért óhatatlan, hogy több helyesírási hiba kerüljön nyilvánosságra.
2016. febr. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Attól tartok, egyre inkább az lesz. Ha meg megszólod, hogy azért adhatnál a helyesírásra is, akkor pedig neki áll feljebb: "Jaj, megint egy tanító néni!", meg ilyenek.
2022. márc. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!