Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Az, hogy valaki tud helyesen...

Az, hogy valaki tud helyesen írni, arra születik az ember, vagy meg lehet tanulni?

Figyelt kérdés
Ismerek olyan embert, akinek teljesen egyértelmű mit hogyan kell írni, pedig nem egy zseni, és olyat is, aki a mai napig nem tudja melyik szó milyen j-vel van, vagy hogy például mikor írjuk egybe az igekötős igéket. Olyan ez, mint valaki matekból valaki magyarból jó?

2016. okt. 4. 09:24
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Én sem vagyok képes/hajlandó elfogadni, hogy mostantól mindent külön írjunk, ami értelemszerűen is egyben kellene, hogy legyen. :P


Ez nem helyesírási probléma, csak a makacsságom. :P Ráadásul sosem fogom elfelejteni imádott nyelvtantanárom szavait:


"Nagyon kedves tőletek, ha nyitva tartjátok az ajtót az utánatok jövőnek. A boltoknak viszont nyitvatartásuk van."

És ez minden hasonló dologra is igaz. :)


Én 31 évesen már csak ilyen "öreg" vagyok, bizonyos dolgokban nem engedek. :D

2016. okt. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
A nagyon súlyos esetektől eltekintve még a diszlexiásoknak is meg lehet tanítani nagyjából a bonyolult magyar helyesírást. A lényeg azonban a megfelelő módszer. A diszlexia lehetőségét még most sem ismerik fel elég korán, úgyhogy nem mindig a megfelelő módszerrel tanulnak, így nem tanulják meg a helyesírást.
2016. okt. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Én nagyon sokat olvasok és a helyesírás viszonylag könnyű, csak a vesszők kiírásával van gondom, mert anno az általános iskolában nem pontoztak le vesszőhibáért... szóval tanulható csak jól kell tanítani.
2016. okt. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!