Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Hogyan kell helyesen leírni?

Hogyan kell helyesen leírni?

Figyelt kérdés
Ma próbafelvételi feladatlapokat kaptunk, és az egyik feladat az, hogy javítsuk ki a hibákat. Kettőt nem tudtam megoldani, az egyik a "kétharmad torta" , a másik a "négyötöd". Ha valaki leírná nekem, hogy mi a hiba ebben a kettőben, azt nagyon megköszönném! :D

#helyesírás #feladat #hiba #próbafelvételi
2016. okt. 14. 18:30
 1/7 anonim válasza:
85%
Lehet ez ilyen becsapós feladat volt, és nem minden szó hibás, mert ezeket így írjuk helyesen.
2016. okt. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%
Ezek így helyesek.
2016. okt. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
70%

A törtnevek helyesírásában a külön-,illetve egybeírt forma jelentésbeli különbséget hordoz.

Például:

1. eset: Ha a törtszámnévnek tőszámnévi jelzője van,és a jelzett szó főnévi értékű,a tagokat különírjuk: két harmad ,egy negyed

2. eset: Ha a tőszámnévi jelzős törtszámnév egészében jelzői szerepű,tehát a két nem a harmad jelzője,mint az előző esetben,hanem ők ketten együtt,összetételként jelzői az utánuk álló szónak,akkor a két számnevet egybeírjuk: pl. háromnegyed óra , az ország kétharmad része

2016. okt. 15. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
nincs bennük hiba :D
2016. nov. 3. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 BringaManó ***** válasza:
60%

az első két válaszolót még értem, hát ők nem tudták ezt a szabályt, sebaj. (én sem :-)

de a korrekt harmadik válasz után miért írja meg valaki negyedikként, hogy nincs bennük hiba?... rejtély.

2017. febr. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
BringaManó: Mert a te hozzászólásodnak nagyon sok értelme van igaz ? :D
2017. febr. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 BringaManó ***** válasza:
Egy kérdés volt (lehet költői is, de talán tudja valaki a választ). Még reménykedem, hogy csak én nem értettem a jelenséget. Optimizmusom töretlen – bár az iménti válasz után halványodni látszik a remény... :-/
2017. febr. 23. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!