Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Értelmes-e így ez az angol...

Értelmes-e így ez az angol mondat?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni,egy értelmes épkézláb angol mondat összerakásában...

Az eredeti magyar mondat ìgy szól; "Létezik-e önálló akarat, ha igazából mi mind csak jól szabályozott biokémiai rendszerek vagyunk?"

Én, mivel német tagozatos voltam az általános iskolában így most nem egyszerű át állnom erre a logikàra, amit az angol használ a mondattanban.. És így sikerült lefordítanom:"Does independent will exist if we are biochemical systems all regulated well only really?" De nagy valószínűséggel hibás.. Hogyan lenne ez értelmes?



2016. dec. 27. 16:28
 1/3 TR75 ***** válasza:
80%

Én inkább valahogy így írnám:

"Is there free will (at all) if (vagy when) actually we are all just well regulated biochemical systems?"

Az "at all" (egyáltalán) nincs benne a magyar mondatban, de értelmileg igen, szóval oda lehet szerintem biggyeszteni.

Ha valaki hozzáértőbb is olvassa, ne fogja magát vissza.

2016. dec. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

"Is there such thing as free will when, really, we are all just well-regulated biochemical systems?"

vagy

"Does free will actually exist if, really, we are all just well-regulated biochemical systems?"

Az utóbbi pontosabb fordítás, viszont az első verzió (szó szerint: "Van-e olyan dolog, hogy...?") szerintem jobban hangzik.

2016. dec. 28. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! El sem hiszitek hogy mennyit segítettek...:)
2016. dec. 29. 19:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!