Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Ilyen esetben a mondatot...

Ilyen esetben a mondatot gondolatjellel vagy kettősponttal kell folytatni?

Figyelt kérdés

Egy példamondat, és a variációk:

1.

- Igen, én vagyok - mondta a lány, majd kicsit később hozzátette: Egyébként már találkoztunk.

2.

- Igen, én vagyok - mondta a lány, majd kicsit később hozzátette. - Egyébként már találkoztunk.


Vagy esetleg a hozzátette után menjen a ":" és a "-" együtt? Így:

3.

- Igen, én vagyok - mondta a lány, majd kicsit később hozzátette: - Egyébként már találkoztunk.


2017. jan. 3. 10:38
 1/4 anonim válasza:
100%

A harmadik a helyes. Azért kell a kettőspont, mert az jelzi, hogy mit tett hozzá, a gondolatjel pedig kimutat a szövegből, és kifejezi, hogy a szereplő beszél.

Legalább is, én így gondolom :) Sokat olvasok, és a szememnek a harmadik módszer ismerős, és az hangzik logikusnak.

2017. jan. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 BringaManó ***** válasza:
100%
szerintem is, már csak a nagy E kérdőjeles számomra, mert sehol nem ért véget a mondat előtte... (bár az "én vagyok" véget akart volna érni, csak az idézés miatt nem sikerült neki úgy igazán...)
2017. jan. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. :)

Igen, kicsit rossz így a példa, akkor tegyük fel, hogy ekképp hangzik:

- Igen, én vagyok - mondta a lány. Majd kicsit később hozzátette: - Egyébként már találkoztunk.

2017. jan. 4. 10:54
 4/4 BringaManó ***** válasza:

Nem rossz a példa, csak ravasz a kérdés.

Kihúztad a méregfogát, így valóban sima ügy – de aki szereti a kihívásokat, az nem rettenhet meg az eredetitől sem. :-)

2017. jan. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!