Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Kétértelmű? Aladár - Bélával...

Kétértelmű? Aladár - Bélával együtt - megölte Cecilt.

Figyelt kérdés
2017. jan. 20. 02:32
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Nem is tudtam, hogy a Cecil férfi név. Akkor ez olyan, mint a Jácint.
2017. jan. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 BringaManó ***** válasza:
Mert arról sem tudtad? :-)
2017. jan. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Nem, néhány évvel ezelőtt tudtam meg :)


A vicc az egészben, hogy nem csak én, de a legtöbb (felnőtt!!) ismerősöm sem tudta, hogy a Jácint férfi név. Komolyan, szerintem úgy a 18 éven aluliak 99,99%-a nem tudná. Ez tuti. :) nem, nem nézem le őket, dee.. kéne tenni egy próbát :)

2017. jan. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 BringaManó ***** válasza:

OK, egyébként teljesen megértem: nekem speciel valamiért "megvolt" Juhász Jácint (jaaaj, nem úgy...) – szerintem a Cimbora műsorból –, de hát akinek nem volt meg, az tényleg honnan tudná?...

(habár megénekelte a Mirigy is [ [link] – de hát az is 20 éve volt már... meg különben is, abból nem derül ki, hogy férfinév... :-)


ja, egyébként nekem is volt ilyen gondom, csak fordítva: én a Medárdról hittem azt, hogy női név... (a sors iróniája, hogy onnan tudtam meg, hogy férfinév, hogy egy ismerősömnek az ismerőse (nemröhög!), aki nemet változtatott, a nevét is módosította Medárdról Melindára... :-)


ja, egyébként nemcsak VOLT ilyen problémám, hanem VAN is: egy másik kategória, hogy az újabban divatba jövő nevekről sem tudom mindig, hogy fiú-e, vagy lány... bevallom, hogy zavarban lennék pl. a Villő, Kincső és Regő nevekkel... (oké, most megnéztem, hogy a Regő fiú, a többi nem :-)

2017. jan. 20. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Wadmalac ***** válasza:
Hát még a latin nevek.
2017. jan. 23. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 BringaManó ***** válasza:

jaja, pl. a Helix Pomatia ;-)

hát bonyolult ez, igen

2017. jan. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Teljesen egyertelmu, itt Cecil ette a szart, azert is kerult ebbe a helyzetbe
2017. jan. 24. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!