Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Hogy mondanátok? Sok dolog...

Hogy mondanátok? Sok dolog egy bőröndben

Figyelt kérdés

Nagy mennyiségű csomag?

Sok csomag?

Ezek inkább azt jelzik, hogy több bőrönd van, pedig csak egy.


Nagy csomag - de nem feltétlenül a mérete a nagy (annyira nem nagy a bőrönd, csak sok kis dolog van benne)


Nagy mennyiségű áru? Ez talán a legjobb


Ötlet? :)


2017. ápr. 4. 20:39
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Lehetőleg a csomag szó is legyen benne
2017. ápr. 4. 20:40
 2/11 anonim ***** válasza:
A nagy csomagban sok különféle nagyságú dolog van.
2017. ápr. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 BringaManó ***** válasza:
zsúfolt csomag, tömött csomag, megrakott csomag/bőrönd?...
2017. ápr. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ezek túl egyszerűek ;)
2017. ápr. 4. 22:54
 5/11 A kérdező kommentje:
A nagy mennyiségű csomagról nekem az jut eszembe, hogy több csomag, azaz több táska/bőrönd, de lehet akár olyan értelemben is használni, ahogy én írtam?
2017. ápr. 4. 22:56
 6/11 A kérdező kommentje:
(Amúgy köszönöm, hogy írtatok, csak én másra gondoltam...)
2017. ápr. 4. 22:58
 7/11 anonim ***** válasza:
megrakott csomag, telerámolt csomag, púposra tömött csomag
2017. ápr. 5. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 BringaManó ***** válasza:
100%

#4: Mert te a költői "sok csomag", illetve "nagy csomag" kifejezésekkel kifinomultan összetett és szofisztikált megoldási ötleteket tártál elénk – érzékenyen játszva gazdag nyelvünk ezerszínű szókincsének húrjain –, hogy ezzel megtermékenyítően hass alkotó fantáziánk burjánzására... :-D


#5: Nem.


#6: Az lehet – de talán érthető, hogy mi nem azt írjuk, amire Te gondoltál, hanem amire mi... :->

(A többi már rád van bízva. :-)

2017. ápr. 5. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Jaja, igazad van, jogos :)

Az a baj, hogy én eredetileg nem akartam egy jelzős szerkezettel megúszni, bár tényleg, ilyeneket is írtam.

Talán még a nagy mennyiségű áru a legjobb, de szerintem van ennél jobb kifejezés, ezért is kérdeztem rá.

2017. ápr. 5. 11:40
 10/11 BringaManó ***** válasza:

valóban én is arra következtettem a példákból is (meg a "kifejezés" kifejezés is erre utalt), hogy valami tömör, "alanyként könnyen alkalmazható", "kompakt" megoldást szeretnél...


akkor mit szólnál a sok kis dolgot tartalmazó bőröndre a "sok kis dolgot tartalmazó bőrönd" kifejezéshez?... ;-)

2017. ápr. 22. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!