Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Miért képtelen a kérdezők, és...

Miért képtelen a kérdezők, és válaszadók nagy része helyesen írni, mikor helyesírás ellenőrzővel van ellátva a szövegdoboz?

Figyelt kérdés
Minden, ami nyelvtanilag nem helyes, pirossal alá van húzva. Akkor miért?
2010. máj. 16. 12:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
Nekem nincs helyes irás javitom, és lesz*rom a helyes irást.
2010. máj. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Attól, hogy neked be van kapcsolva a helyesírás-ellenőrző, még nem feltétlenül van bekapcsolva mindenki másnak is.
2010. máj. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

"Helyesírás ellenőrzővel van ellátva a szövegdoboz"


Úgy tudom, a Firefox ellenőrzi, nem a szövegdobozba van "beleépítve".

2010. máj. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%

Nekem minden alá van húzva pirossal, egyébként közismert, hoyg az ilyen ellenőrzők néha jó szavak is aláhúznak, szóval én nem bíznék bennük annyira.


Másrészt az embernek van a legnagyobb beszédközpontja az állatok között, és baromi sokba kerül fenntartani, de mindez azért van, hogyha 1 karakter hiányzik, akkor ne kapjunk hibaüzenetet, mintha valami ócska számítógépek lennénk. Szóval talán nem kéne amiatt nyávogni folyton, hogy néha használni is kell. A szabályok merev követése amúgy is csak irányíthatóvá, manipulálhatóvá tesz. Gondolkodj, és akkor majd pl feltünik, hogy a eredti fával füstölt füstli virsliben füstaroma és tartósítószer van... (vondd le a következtetést)

2010. máj. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
általában fatális hibákat nem vétek, meléütök sokszor és a rövid hosszu mgh-kat nem figyelem mert könnyebb mindent röviddel írni :) amúgy nekem midnent pirossal aláhuz, és az ellenőrző tényleg beállítás krédése.
2010. máj. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
65%

A Cmabrigde-i etegymeen kéüszlt eigyk tnuamálny áitllsáa sznreit a szvkaaon bleül nincs jlneestögée annak, mkénit rdeeözndenk el a btűek: eyegüdl az a fntoos, hgoy az eslő és az uolstó betű a hlyéen lygeen; ha a tböbrie a lgnoeyabb özeássivsazsg a jleezmlő, a sövzeg aokkr is tleejs mrtébéekn ovasalthó mraad. A jnleeésg mgáayzrataa az, hgoy az erbemi agy nem eyedgi btűeket hneam tleejs sazakvat ovals.


Tehát engem hagyjatok a helyesírással :)

2010. máj. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%
Sztem is hulyeseg ennyit nyafogni a helyesiras miatt. A lenyeg, h ertelmes legyen amit irsz. Aki akarja, az elolvassa, ha nem 100%os is, aki nem, az meg mit izel?
2010. máj. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Ez a kérdés már sokszor előjött, sokan megkérdezték. Nem is az lenne a lényeg talán, hogy minden 100%-ig hibamentes legyen, hanem az, hogy ne legyen teli olyan helyesírási hibákkal, ami majd' kiböki az ember szemét, és szinte fáj elolvasni :) Valamint hogyha valaki rendesen használ vesszőket az írásában, az nagyon sokkal megkönnyíti annak elolvasását, és félreértéseket is el lehet kerülni vele. Amúgy nekem nincs helyesírás-ellenőrző a böngészőmben, Operát használok :)
2010. máj. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
73%
Azért, mert igénytelen majmok, és még büszkék is rá.
2010. máj. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
A 12-43-asnak: tényleg el tudtam olvasni, ez tetszett. firefox-om van, és aláhúzza az általa hibásnak vélt szavakat. De nem attól írok helyesen, de amikor valaki ahogyan az egyik válaszadó is írta, szemet szúró hibákat ejt, azt nem szeretem. Ez a véleményem.
2010. máj. 16. 13:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!