Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Miért van az, hogy teljesen...

Miért van az, hogy teljesen hétköznapi szavaktól egyszerűen rosszul leszek?

Figyelt kérdés
Tudom h nagyon hülyén hangzik a kérdés de meghallok egy szót és totál rosszul leszek tőle.Pl.:Márta,Márton,mártás stb..Vagy csak hülyewagyok?:D
2008. nov. 11. 01:40
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
38%
hát nem kicsit
2008. nov. 11. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
91%
én is. teljesen megértelek, engem az evvel, avval, stefánia, tünde, fing szavak irritálnak. mondjuk még van egy pár. de csak azért írtam le, hogy lásd engem is idegesít, ja meg az adél, az nagyon
2008. nov. 11. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
ez kényszerbetegség.
2008. nov. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
97%

nem vagy hülye!

ez a fóbiának egy fajtája, a neve: Onomatophobia - félelem a szavaktól.

ha súlyosan zavar az életviteledben, akkor ajánlatos szakorvoshoz (első lépésben talán pszichiáterhez) fordulni, mert a fóbiák döntő többségét tudják gyógyítani.

2008. nov. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
84%
Hát,sok nyavalya van ezen a világon!
2008. nov. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
2.válaszoló.Engem nem iritálnak a szavak,nem azért mert nem tetszenek,hanem egyszerűen nem tudom ezt így leírni.Kényszerbetegség?Az mi?És ez mitől lehet?De pszihiáterhez fordulni?És mégis mit mondjak anyának,áá anya utálok(vagy nem is tudom,h h mondjam)néhány szót menjünk pszihiáterhez?
2008. nov. 11. 13:41
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
Menj pszichiáterhez, ez tényleg kényszerbetegség.
2008. nov. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
Engem inkább a közhelyek, és a szófordulatok zvarnak. Tudom, hogy a céljuk, hogy színesítsék a beszédet, de ahelyett, hogy azt mondom, hogy pl: "visszatér a régi kerékvágásba", inkább valahogy máshogy fogalmazom meg.
2008. nov. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
De mondom,hogy engem nem zavarnak,nem idegesítenek,hanem olyan hatással vannak,hogy hányinger,meg rosszul leszek tőle...
2008. nov. 11. 16:10
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező, ha úgy érzed hogy a problémád zavar az életvezetésedben, mindenképpen fordulj pszichiáterhez. Itt szeretném eloszlatni azt a tévédést, miszerint pszichiáterhez bolondok járnak. nem, közönséges emberek járhatnak és járnak is pszichológushoz, és pszichiáterhez is. Beszélni, kibeszélni a problémákat, megkönnyebbülni, esetleg tanácsot, segítséget kérni fóbiáknál, kényszerbetegségeknél, stb.; Ettől még senki nem bolond, inkább odafigyel magára.

Igen, szólj édesanyádnak hogy szeretnél orvoshoz menni. Feltételezem megért téged, és ha normálisan viszonyul a dolgokhoz, megért, pláne hogy a gyermeke vagy.

De ha nem okoz akkora gondot az életedben, akkor próbálj meg együtt élni vele. Hozzá kell tennem, a lakosság 2%-a kényszerbeteg, csak nem beszél róla. Ennél jóval többen szenvednek különféle fóbiáktól, de ők ugyancsak nem beszélnek róla. Ebból látható, hogy ezek az emberek nem bolondok, mert észre sem vesszük hogy van valami problémájuk.

2008. nov. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!