Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miért kell este betakaroznunk?...

Miért kell este betakaroznunk? Akkoris ha meleg van?

Figyelt kérdés
2021. febr. 5. 18:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
87%

Ha távfűtés van, akkor azért, mert alvás közben lecsökken a hőtermelésed, és fázni fogsz.

Egyéb esetekben erre még rájön, hogy az éjszaka folyamán a hőmérséklet is lecsökken.

2021. febr. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
85%
Mert anyukád azt mondta! Légy szófogadó.
2021. febr. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 TappancsMancs ***** válasza:
93%
Kelleni azért nem kell, már ha így érted, csináld ahogy neked megfelel. Van aki annyira eszkimó, hogy nem szeret betakarózni.
2021. febr. 5. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Fura, de én nyáron is betakarózom, még ha csak egy vékony pléddel is.

Nekem így kényelmes.

2021. febr. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
szerintem azért, mert az alvással töltött kb. hét-nyolc órában sokszor nem változatlanok sem a külső körülmények, sem a szervezeted hőtermelése. elalszol úgy, hogy simán betakarózva komfortos legyen, és a futó felébredésekkor könnyen alkalmazkodhatsz. ha fázol, jobban beburkolózol, ha meleged van, jobban kitakarózol.
2021. febr. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim válasza:
75%
Az én lakótársamnak még ágyneműje sincs 😀 az akkor mi f@sszal takarózik be? 😀
2021. febr. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Véd ha lehűlne a levegő és szerintem egy kis biztonság érzetet is ad.
2021. febr. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Mojjo ***** válasza:
72%
Nem kell, miért kellene? Én szerintem minimum egy évtizede nem takaróztam be. Igaz, én télen is olyan 28-29 fokra lövöm be az éjjeli hőmérsékletet. Fázós vagyok, ez van :)
2021. febr. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Én érdekes mód nagyon melegbe is magamra rakok egy plédet én se teljesen értem. De sztem éjszaka hajlamosabb az ember fázni mert nem mozog
2021. febr. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Nyáron azért takarózunk be, mégha ránk is rohad minden mással együtt abban a melegben, mert egyfajta biztonságérzetet ad. Ezt tudományosan igazolták, hogy sokaknak azért kell a takarózás az alváshoz, mert így szoktad meg egyrészt, másrészt mivel alvás közben kiszolgáltatott vagy a takarózás valamilyen szinten biztonságérzetet nyújt, mégha nem is tűnik logikusnak.
2021. febr. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!